Van Hava Durumu - 21 Ocak 2022 Cuma

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Van ve bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağının tahmin edildiği belirtilerek, “Bölgede sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi beklenmektedir.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Van Hava Durumu - 21 Ocak 2022 Cuma

İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıkları; Van’da eksi 1, Muş’ta eksi 4, Hakkari’de eksi 3 ve Bitlis’te eksi 6 derece olması beklenmektedir. Mevsim normallerinin altında seyreden düşük sıcaklıklara bağlı olarak sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma, don, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgemizde yüksek kar örtüsüne bağlı olarak özellikle yüksek kesimlerde bulunan eğimi dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Buna bağlı olarak önümüzdeki günlerde bölgemizde oluşabilecek çığ tehlikelerine karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.

- Van Havadis, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.vanhavadis.com/haber/9201765/van-hava-durumu-21-ocak-2022-cuma