ÜLKEMİZİ A ‘DAN Z ‘ YE KUŞATAN SİYASET Mİ, YOKSA GERÇEKLER Mİ?

Nevzat  Aksoy
Nevzat Aksoy

Değerli okuyucular herkese dua ve selamla yazıma başlıyorum. Değerli insanlar hayatımız, yaşantımız, değerlerimiz, adaletimiz gerçeklerin şemsiyesi altında siyasete yön vermesi gerekirken; maalesef siyaset, toplumun her alanını kuşattığı için, gerçekler de siyasetin güçlü dalgalarında etkisini gösterememektedir.

    Siyaset kurumu, amaca ulaşmak için durdurarak bilmeden, uzun soluklu düşünmeden, sırf ben kazanacağım hırsıyla, gerçekler ve ülkenin genel geçer menfaatleri  kişisel menfaatlere  kurban edildiği için, her ne kadar amaca hizmet için yola çıkmış bir izlenimi topluma lanse etmeye çalışsa da, ne yazık ki  artık inananlar, bu anlayışa itibar etmemekle birlikte, siyasetin bir araç olarak kullanıldığı apaçık ortadadır.  Siyasetle yatıp, siyasetle kalkan bir düzenin, bir sistemin, ülkede sanki siyasetten başka  herhangi bir sorun ve sıkıntının yokmuş gibi, bir kulvarda hareket etme, gerçekleri ve toplumsal sancıları, görmezden gelerek tek yönlü bir mekanizmadan hareketle dengeleme sağlanamadığı için, toplumda aksaklıklar ve ahlaki çöküntülere şahit olmaktayız.

     Günümüzde sık sık yaşanan, söylemde adını bile ağza alamayacak kadar tiksinti duyduğumuz, utanç tablomuz çocuk istismarıyla karşılaşmamız, bizleri üzdüğü gibi sorgulanması, ve bu tür vakalarla bir daha karşılaşılmaması için ortak çözümler ve gerekirse caydırıcı cezalar getirilmelidir. Bizler bu tür çirkefliklere meyilli ve utanmaz güruh  insanları kınıyoruz, Allah’ın laneti üzerlerine olsun diyoruz.

      İşte değerli insanlar bizler böyle toplumumuzu, karalayan ve masum insanların canına ve kanına giren Allahtan Korkmaz, ahlaksız insanlara prim vermeyerek, devletle el ele bu nahoş hadiselerle karşılaşılmaması için her türlü savaşı vermeliyiz.

       İster iktidar parti, ister muhalefet ve ana muhalefet, diğer tüm siyasi partilerimiz olsun siyasi yönetim yörüngemiz gerçekler ve doğruluk binası üzerine örülmesi lazım. Gerçeklere ve hakikate meyilli olan yönetimler kolay kolay yönünü şaşırmayacak, bu istikamette sapma olmadığı müddetçe, toplumsal adalet ve ahlak ülkemizin her tarafına kök salarak, toplumsal refahı ve huzuru da beraberinde getirecektir. Sevgi ve saygılarımla

- Van Havadis, Nevzat Aksoy tarafından kaleme alındı
https://www.vanhavadis.com/makale/7255524/nevzat-aksoy/ulkemizi-a-dan-z-ye-kusatan-siyaset-mi-yoksa-gercekler-mi