Kentlerin tanıtımı çok önemlidir

Ayhan Yazlık
Ayhan Yazlık

GAP Gazeteciler Birliği’nin öncülüğünde Mersin’de birkaç günlük çalışmamız oldu. Yaptığımız çalışmaları zaman zaman sizlere aktarmaya çalışacağım.

İlk başta Silifke hakkında gözlemlediklerimi fırsat buldukça sizlere aktarmaya gayret göstereceğim. Mersin’in Silifke ilçesi oldukça büyük ve oldukça tarihi geçmişi çok kuvvetli bir ilçe. Silifke ilçesini dolaştığımızda resmi  kokartlı tur gezi rehberi Turizm elçisi Ali Küçük 'ün,  bizlere eşlik etmesi bizim için büyük bir şans olduğunu belirtmekte fayda var.  Ali Küçük işini layıkı ile yapan son derece başarılı bir isim.  Her yeri en ince detaylı ile anlatması bizleri adeta büyüledi.

Silifke Kaymakamlığı, Silifke Belediye Başkanlığı,  Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Turizmciler ve bazı işadamlarıyla yapılan görüşmeler oldukça verimli geçtiği kanısındayım. Kaymakam Namık Kemal Nazlı'nın, heyetimizin Silifke’ye veda gecesinde yaptığı konuşma, oldukça etkileyici ve yerinde yapılan açıklamalar oldu.  Değişik kentlerdeki insanların bir araya gelmesi elbette çok büyük bir zenginlik. Yapılan her bir görüşmede bir farkındalık ortaya çıkabiliyor.

 Bizler basın mensupları olarak, yaşadığımız şehirleri en  iyi şekilde  tanıtmakla mükellefiz.  Gittiğimiz şehirleri de, kendi şehrimize döndüğümüzde ise, ziyaret ettiğimiz yerleri de en iyi şekilde iyisi ile kötüsü ile gözlemlediklerimizi anlatmalıyız.  Farklı şehirlerde yaşayan insanların biri birileri ile kaynaşmalarını sağlamalıyız. İnsanlar arasındaki diyalogları daha çok geliştirmeli ve yaygınlaştırmalıyız.

Mersin /Silifke etkinliği tam zamanında ve yerinde yapılan bir etkinlik oldu. Bu organizasyonu gerçekleştiren başta GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Genel Başkan vekili Hamit Özpolat  olmak üzere heyette bulunan tüm isimlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Bizlerde GAP Gazeteciler Birliği’nin bir ferdi ve Van Havadis Gazetesi’nin imtiyaz sahibi olarak, böylesi önemli etkinliklere daha fazla katkı sağlamak, daha fazla faydalı olabilmek babında, elimizden gelen tüm imkânları kullanmaya devam edeceğiz.  İnsanlar birbirlerini sevebilseler, birbirlerini olduğu gibi kabullenebilseler inanıyorum hayat çok daha anlamlı olacaktır.  

İlk günden itibaren Adana, Mersin, Silifke ve diğer yerlerde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Bir sonraki yazımda Adıyaman ve Şanlıurfa arasındaki çiğköfte çekişmesini sizlere aktarmaya çalışacağım. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle esenkalın- mutlukalın..

 

- Van Havadis, Ayhan Yazlık tarafından kaleme alındı
https://www.vanhavadis.com/makale/6931082/ayhan-yazlik/kentlerin-tanitimi-cok-onemlidir