Bil’de 23 Nisan Coşkusu Doruğa Ulaştı

Van Özel Bil Koleji yetkileri tarafından yapılan açıklamada; “İlkokul öğrencilerinin ülkemizin 7 bölgesinden 7 farklı yöresel oyunla başlattıkları gösteriler, yine öğrencilerin dünyanın farklı ülkelerinin dans figürleri ve oyunlarını sergilemeleriyle devam etti.

Geniş bir alana sahip olan kampüs bahçesinin her köşesi farklı etkinliklere sahne olurken, ortaya birbirinden renkli görüntüler çıktı. Öğrenciler bir yandan futbol sahasında ikişerli gruplar halinde parkurda ter dökerken, diğer yandan yüz boyama etkinlikleriyle rengarenk  oldular.

Bir köşede halat çekme yarışlarıyla öğrenciler birbirlerinin gücünü zorlarken, duruma kayıtsız kalamayan öğretmenlerde çocukluklarını hatırlamış olacak ki kendilerini halat çekme oyununun içinde buldular. :) diyen Van Özel Bil Koleji yetkilileri, hatıralardan silinmeyen yumurta oynama ile eğlencenin doruğa çıktığını ifade ettiler.

Özel Bil Koleji Yönetimi; “ Öğrencilerimiz, bir yandan yumurta taşıma oyunu, çuval yarışı etkinlikleriyle öğrenciler doyasıya eğlenirken, diğer yanda kurulan büyük halaya öğrenci öğretmen herkes katılarak hünerlerini sergilediler. Velilerinde büyük bir katılım sağladığı program potbori şeklinde söylenen şarkılarla 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı müthiş eğlencelerle son buldu” dediler.

- Van Havadis, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.vanhavadis.com/haber/10065431/bilde-23-nisan-coskusu-doruga-ulasti