Ekin çemberlerinin gizemi

Fransa'nın kuzeyindeki bir çiftçinin tarlasında devasa bir ekin çemberi ortaya çıktı. Binlerce kişi tarlayı ziyaret etti. Çok sayıda insan bu gizemli çemberlerin dünya dışı yaşamlar tarafından oluşturulduğunu düşünüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Daha önce benzerleri Avrupa ve ABD'nin farklı bölgelerinde görülen ve filmlere konu olan  ekin çemberlerinin bir yeniside Fransa’da ortaya çıktı.  Arazinin sahibi Gerard Benoit, 5 Temmuz'da traktörünü sürerken ilginç deseni fark etti. Tarla  ortasında yer alan şekil öylesine büyük ve derindi ki bunun sıradışı bir durum olduğunu hemen fark etti.

Önceleri birilerinin ekinlerine zarar verdiğini düşündüğünü söyleyen Benoit, "daha önce hiç böyle bir şey görmedik. Yalnızca bilim kurgu filmlerinde görüyorduk” dedi.  Şeklin drone ile çekilen görüntüsünde dairesel bir formun içerisinde nazilerin kullandığı demir  haç benzeri bir şekil göze çarpmakta…

Hemen yerel yetkililere haber vererek olayın ortaya çıkmasını sağladı. Yetkililer Ekin arazisi içerisinde beliren bu şekili incelediklerinde bunun doğal veya insan yapımı olamayacağına kanaat getirdiler. Fakat konu hakkında da açıklayıcı ve aydınlatıcı bir bilgi paylaşımında da bulunmadılar. Şimdi kafalara takılan bir soru var oda, yüzlerce yıldır farklı bölgelerde ortaya çıkan ekin çemberlerinin dünya dışı varlıklar tarafından yapılıp yapılmadıkları sorusu..

Halkın çoğunluğu ve araştırmacılar bu soruya dünya dışı varlıkları yaptı deseler de bazı uzmanlar ve şüpheciler halen net bişey söyleyemedikleri gibi olayın insan eliyle yapıldığı kanısındalar.  Bizde bu olayı uzmanına Orion UFO Araştırma Merkezi Başkanı Kuzey ATACAN’a sorduk ve cevaplar aradık.


Hasan KURT : Merhabalar Kuzey bey. Türkiye’nin sayılı isimleri arasında konusunda uzman bir  isimsiniz. Öncelikle bizlere Ekin Çemberleri nedir biraz açıklar mısınız?

Kuzey ATACAN : Adından da anlaşıldığı üzere Ekin çemberleri, ekin tarlaları üzerindeki geniş alanların gece esrarengiz bir biçimde şekillendirilmeleriyle oluşan büyük geometrik modellerdir. “Ekin Çemberleri” olarak da bilinen bu şekiller bir gecede birden bire belirmektedirler; kimler ya da hangi güçler tarafından oluşturuldukları çoğu zaman görüntülenmemiş olsalar da, araştırmalar ve bulgular çok enteresan sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Şuan elde edilen tüm veriler bizlere bu olgunun tamamen  dünya dışı zeki varlıklarca yapıldığını işaret etmektedir.

Hasan KURT : Ne zamandır bu olgu var acaba. İlk defa nerede ve ne zaman görüldüler.

Kuzey ATACAN : Ekin çemberlerinin geçmişi 1600’lere kadar uzanmaktadır. Bu şekiller ilk defa ekin arazileri üzerinde belirmeye başladığında köylüler ve çiftçiler bunların bir takım büyü ritüelleri için insanlar ve şeytanı bazı varlıklarca yapıldıklarını düşünüyorlardı. Ve yerel halk bu şekilleri bırakın rapor etmeyi kendi ekin arazileri içerisinde oluşan bu şekilleri yakıp yok etmeyi tercih ediyorlardı.

Kayıtlara geçen ilk ekin çemberi vakası 1966 yılında, İngiltere’nin Hertfordshire kasabası sakinleri tarafından bulunmuştur. Bu esrarengiz şekiller 1972 yılının Ağustos ayına kadar gözlemlenmemiş 1972’de, Güney İngiltere’nin Warminister bölgesinde önce bir UFO gözlemlenmiş, ardından da bir buğday tarlasında esrarengiz şekiller belirmiştir. 1980 li yıllarda ise Ekin çembelerinde adeta bir patlama yaşanmış ve bir çok ülkeden ard arda bu konuyla ilgili görseller ve raporlar gelmiştir.

Hasan KURT : Peki en çok nerede ve hangi ülkelerde bu ekin çemberi adı verilen oluşumlar gözlemleniyor.

Kuzey ATACAN : İngiltere de özellikle Stonehenge bölgesi ekin çemberlerinin ana vatanı olarak bilinmektedir. Ama dünyanın birçok ülkesinde de bu tarz oluşumlara rastlanmaktadır. İngiltere, Almanya, Rusya, Kanada bu şekillere sahip başlıca ülkelerden sayılabilir.

Hasan KURT : Bu şekillerin boyutları ve ölçüleri ne kadar?

Kuzey ATACAN : Büyüklükleri şekilden şekile farklılık göstermekle beraber, çapları genelde 5 metre ile 220 metre arasında değişmektedir. Büyük oluşumların uzunluğu 280 metreye kadar varmakta, yaklaşık 10.000 metrekarelik bir alanı kaplayabilmektedirler.

Hasan KURT : Ne gibi şekiller var bu ekin çembeleri içerisinde. En sık görülen desen dairesel formda olanlar mı?

Kuzey ATACAN : Bu şekiller ilk ortaya çıkmaya başladıklarında yalnızca basit, simetrik çemberlerden oluşmaktaydılar. Günümüzde ise, matematiksel anlamda kusursuz grafikler olan spiraller gibi pek çok değişik formda ekin çemberleri ortaya çıkmış bulunmaktadır. Şekiller zamanla geometrik açıdan hem karmaşıklaşmış hem de mükemmelleşmiştir; Ekin çemberleri genelde daire biçimindedirler, fakat dikdörtgen, kare, üçgen, yay ve poligon gibi başka biçimlere de rastlanmaktadır.

Hasan KURT : Ekin Çemberlerini eşsiz yapan nedir? Ve bu şekiller sadece düz ekin arazileri üzerinde mi oluşmaktalar?

Kuzey ATACAN : Ekin çemberlerinin hemen hepsinde, alt kısımdaki ekinler, merkezden dışa doğru uzanan bir sarmala sahiptirler. Çemberlerin kenarları oldukça düzgündür; pergelle çizilmiş izlenimi vermektedirler. Gerçek ekin çemberlerinde ekinler yere yatıkdır ve yerden yaklaşık 1 inç yüksekliktedirler. Ekinler kırılmamışlardır ve genelde büyümeye devam ederler. Bu, ekin çemberlerinin insanlar tarafından yapılmamış olduğunun bir başka kanıtıdır, çünkü normalde ekinlerin bu şekilde insanlar tarafından düzleştirilmesi kopmalarına, kırılmalarına ve hasar
görmelerine neden olmaktadır.

Ekin çembeleri, Kum Çemberleri ve Buz çemberleri olarak çok çeşitli yüzey ve zeminlerde de bu tip oluşumlara rastlanmaktadır. Hatta deniz ve okyanus tabanlarında da bir çok benzeri şekil gözlemlenmiştir.

Hasan KURT : Ekin Çembelerini kimler yapıyor sizce insanlar mı dünya dışı zeki varlıklar mı?

Kuzey ATACAN : Kesinlikle dünya dışı zeki varlıklarca yapılan mesaj içerikli eserler bunlar. Bu durumu destekleyen sayısız kanıt şuan elimizde mevcut.

Hasan KURT : Peki insan yapımı olma olasılığı nedir. Sizce insanlar böyle şeyler yapamazlar mı?

Kuzey ATACAN : UFO Olaylarını örtbas etmeye çalışan istihbarat birimlerinin halkı yanlış yönlendirmek için ortaya attıkları; bu oluşumların insanlar tarafından sahtekârlık amaçlı yapıldıkları teorisidir. Fakat bu oluşumlar o kadar gelişmiş ve komplike tasarımlara sahiplerdir ki, bu birdenbire beliren devasa ve kusursuz şekillerin insan yapımı olabileceğini düşünmek imkansızdır. Bunun kanıtlanması için, bu şekillerin bazıları tekrar yapılmaya alışılmış, fakat küçük bir daire bile düzgün yapılamamıştır. Şekiller zamanla daha da karmaşıklaşmış; DNA spiralini temsil eden şekillerden, oldukça komplike matematiksel figürlere kadar uzanan bir çeşitlilik göstermiştir. Bu yüzden ekin
çemberlerinin sahtekârlık ürünü olduğu teorisi de bu şekillerin oluşumunu açıklamakta yetersiz kalmıştır.

Hasan KURT : Nedir bu kanıtlar?

Kuzey ATACAN : Madde madde kısaca saymak gerekirse...

- Şekiller insan yapımı olamayacak kadar karmaşık simetrik ve oldukça büyükler. - Ekinlerin oluştuğu noktalar içerlerinde normalden 10 kat daha fazla radyasyon barındırmaktalar.
- Bir gece de aniden ortaya çıkmaktalar.

- Ekin Çembelerinin görüldüğü noktalarda öncesi ve sonrası sık sık UFO’lar ve küre biçimli uçan araçlar gözlemlenip görüntüleri kayıt altına alınıyorlar.

- Bu şekillerin oluştuğu noktalarda bir daha bitki bitmiyor. Burada olan bitkiler ve başalar ise anormal biçimde evrimleşiyorlar. - Toprak su yüzeyinde ve altında su tutmuyor

- Bitkilerin ve tahılların moleküler yapıları değişiyor

- Boğum yerleri uzayıp eğilmekle kalmayıp boğum noktalarında patlamalar meydana geliyor.

- Bazı kişiler ekin arazileri içerisinde yabancı bazı insanımsı varlıklar gözlemliyorlar.

- Elektronik aletler bu şekillerin içerisinde ve çevresinde bozuluyor yada hata veriyorlar.

- Ekin Çemberleri içerisine giren insanların duygularında ve ruh hallerinde psikokinetik bir çok değişim meydana geliyor.

- Aynı şekilde o noktaya yakın olan ve içerisine sokulan hayvanlarda saldırganlık ve uzaklaşma hissi uyanıyor. Hatta bir çoğu aşırı radyasyondan dolayı rahatsızlanıyorlar.

- Desenin içerisinde yapılan hassas ölçümlerde ve ses kayıtlarında çok tiz bir sesin melodik şekilde çalındığı da duyulmaktadır. - Bir çoğunda da kozmik bir takım mesajlar ve görseller yer almaktadır. - Ayrıca yine bu noktalarda ve çevresinde kanları ve organları alınmış bir çok hayvan cesedide tespit edilmiştir.

Hasan KURT : Gerçekten çok ilginç. Son kez bize bu kaçırılma vakaları ve ekin çemberleri ile  ilgili bir olay aktarır mısınız?

Kuzey ATACAN : Ekin çemberleri olaylarının en dikkat çekicilerinden biri Aralık 1975’te, Minnesota’nın Meeker kasabasında meydana gelmiş olanıdır. 27 Aralık sabahı, bir çiftlik sahibi, otlak arazisindeki kar kaplı çimenlerin üzerinin düzleştirilerek bir çember oluştuğunu ve çemberin ortasında da bazı organları yerinden çıkarılmış ölü bir dananın yatmakta olduğunu gözlemlemiştir. Çiftçi, yaklaşık 500 metre kadar uzakta başka çemberlerde bulmuştur. Bölge üzerinde uçuş yapan bir diğer üniversite görevlisi, burada 47 tane eşit büyüklükte, kusursuz çemberin ortaya çıktığını ve bunların birleştiklerinde bir desen oluşturduklarını görmüştür.

Çemberleri inceleyen Minnesota Üniversitesi Profesörü Terrance Mitchell, bölgede çok yüksek oranda manyetik alan tespit etmiştir. Bir diğer ekin çemberleri araştırmacısı olan Linda Moulton Howe bu konuda şunları söylemektedir:
“Birçok uzman bu esrarengiz ‘hasat’ın nedeninin insan DNA’sıyla genetik deneyler yapan uzaylı varlıklar olduğuna inanmaktadır. Bu varlıklar bitkilerden, hayvanlardan ve kaçırdıkları insanlardan aldıkları kromozomları yeni, belki de farklı bir yaşam formu yaratmak için kullanmaktadırlar.” 

Hasan KURT : Çok teşekkür ederim Kuzey bey bizleri değerli bilgileriniz ile aydınlattınız. Eminim ki yine bir solukta okunacak bir söyleşi oldu. Sağolun varolun. Yeni çalışmalar ve araştırmalarınıza zaman içerisinde tekrar yer vereceğiz.

Kuzey ATACAN : Ben teşekkür ederim Hasan bey. Halkımızın bilinçlenmesi ve yeni şeyler öğrenip keşfetmesi bizim için herşeyden önemli. Eğer bizi izleyen takip eden yazılarımızı okuyan dostlar varsa hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Güç bizimle olsun…

17 Ağu 2020 - 13:32 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi


Anket Vanspor'un içinde bulunduğu durumdan memnun musunuz?