vanhavadis @ hotmail.com

MAKAM VE HİZMET ARASINDAKİ İNCE ÇİZGİ

 

Siyaset makamlarla anlam kazanır. Siz cevherinizi kilit ve operasyon el konumlarda duruşlarda ve durumlarda sergilersiniz. Bu noktada makamlar bir vesiledir. Ya idealinize ya da menfaatinize

Siyasette de asıl olan ‘ Makamla iz bırakamazsın. İyi çalışırsan makama iz bırakırsın. Ben şu makama geleyim ve çalışayım demek şeytanın oyununa gelmektir. Sen çalışırsın Olur veya olmaz Diyorum ki Tohum saç gerisini ALLAH' a bırak. Halka hizmet etmek için makam bekleyen tiplere bakınca nasıl bir ruh tipsiz ligine yakalandıklarına hayret ediyorum.

Öyle insanlar tanıdım ki bir makamları yok ama insanlara öyle yardımcı oluyorlar ki. Tek sermayeleri halka hizmet olması gereken öyle siyasetçiler de gördüm ki hantallıkta iş bitirememekte insanları sallamakta umut verip aldatmakta bir numaralar Bir numara deyip sevinmeyin  Mahşerde son numarada olacaklardır. Makamlar bir lütuftur. Ve o lütfu veren ALLAH doğru çalışma kullarına iyilik, yardımseverlik ve merhamet istiyor. Kazandığımız makamlara benim sayemde dersek Nefsimizin tuzağına düşmüş oluruz. Oturduğun koltuğu doldurmak oranın hakkını vermekle olur. Çalışacak ve çalıştıracaksın. Buna mecbursun. Ya da o makamları işgal etmeyi bırakacaksın. Bakıyorsun makam deyince kaç aday ortaya çıkıyor. Peki, o makamları kimler Halka Hizmet Hizmet Hakka Hizmet düsturu için kullanabilir. Senin kapasiten potansiyelin ve tecrüben ne ?

Buna bakmalıyız.

 Unutmayalım ki hepimiz Türkiye’nin çarklarıyız. Bizim bir hatamız bazen koca makineye zarar verir.

Hazer et dikkatle bas

Ne takdire nede teşekküre ihtiyacımız var. ALLAH razı olsun bu yeter

Bu kıssa ile Yerel Seçimlerde Aday olan hemşerilerime başarılar dilerim