vanhavadis @ hotmail.com

“Şüphesiz biz her şeyimizle Allah'a aidiz ve şüphesiz yine O'na döneceğiz”

Mısırın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, şehitler kervanının son halkası oldu. İslam dünyası yiğit bir evladını daha şahadet kervanına kattı.

70 yıldan beri "İhvanı Müsliminin"

bir çok lideri cezaevlerinde, sürgünlerde ve idam sehpalarında şehadete ulaştı . Bu kervanın bu gün için son halkası Şehit Muhammet Mürsi olmuştur.

 

Muhammed Mursi, Sultan II. Abdülhamid‘in İslam Birliği siyasetinden sonra sömürgeci devletleri en fazla endişelendiren ve Mısır‘dan sonra

İslam dünyasının her bölgesinde İslami hareketlere ilham kaynağı olan İhvan-ı Müslimin’in önemli isimlerinden biri ve Mısır halkının meşru ilk cumhurbaşkanıydı.

 

2013 yılında küresel emperyalizm ve Siyonizm’in eli kanlı maşalarının askeri darbesiyle devrilen ve cunta mahkemesi tarafından idama mahkûm edilen Mursi, darbeden kısa bir süre önce Mısır halkına hitaben yaptığı son konuşmasında 'Şehitlerimizin kanıyla kazandığımız devrimi yok etmeye çalışanlara karşı sizin haklarınızı, evlatlarınızın haklarını koruyarak  muhafaza edeceğiz. Ben, bunu hayatım pahasına da olsa yapacağım' diye haykırmıştı.

 

Muhammed Mursi'ye bu ahiret yolculuğunda Yüce Allah’tan rahmetler diliyor, zalimlere ve onların kurdukları ihanet düzenlerine karşı duran milyonlara selam olsun!

Muhammed Mursi’yi en yüce dosta uğurlarken, cihat ruhunu tarihe altın harflerle yazdıran 'Çöl Aslanı' Libya kahramanı Ömer Muhtar gibi haykırıyoruzve diyoruzki Ey zalimler ‘Biz asla teslim olmayız. Ya kazanırız ya ölürüz. Bizden sonraki nesillerle de savaşacaksınız.