vanhavadis @ hotmail.com

Kimin Destek, Kimin Köstek olduğunu yazacağız

Bld. Vanspor yıllar sonra, 2. Lig kapısını araladı. Kapıdan içeri girmek için sadece anahtarı çevirmek yeterli gelecektir. Anahtarı çevirmek için, bir el lazım. İşte o’ “el” sizin, bizim, hepimizin eli olabilir.

 Bld. Vanspor’un 2. Lige çıkması için çevrilmesi gereken anahtarı hep birlikte çevirmeliyiz. Anahtarı çevirmek konusunda, Van’ın zenginleri, bence sıraya girmeli, bir birileri ile yarış halinde olmalıdır. Bir sezon boyunca, onca zorluk ve sıkıntılara rağmen, Bld. Vanspor Play-Off mücadelesini başarı ile vermiş ve sadece tek bir engel kalmışsa onu da hep birlikte aşmalıyız.

 24 Mayıs 2019 tarihinde saat 16:00’da Ankara’da oynanacak olan Bld.Vanspor ile Erokspor mücadelesi çok önemlidir. Bld. Vanspor, Erokspor’u yendiği an, “2. Lig” Kapısı sonuna kadara açılacaktır. Erokspor’u yenmek için ise maddi destek lazım.

Yüreğini ortaya koyan, Bld. Vansporlu üstün yetenekli sporculara, destek olmak gerekir. Alın teri olan, haklarını fazlasıyla vermek lazım. Van Büyük ve güçlü bir şehir. Vanlılar isterlerse başaramayacakları hiç bir şey kalmaz.

Çok değil, sadece ve sadece herkes ufakta olsa bir destek kampanyası başlatırsa, Bld. Vanspor’un borcu kalmayacağı gibi, yıllarca özlemi çekilen 2. Lig fırsatını da kaçırmamış olacağız. Kefenin cebi yoktur. Kimse öbür dünyaya bir şey götürmeyeceğine göre, hem hayır, hem sevap, hem de Bld. Vanspor’un kaderini değişmesine vesile olacak, maddi katkıyı sunmanın gururunu ve onurunu yaşamaktan, başka güzel bir duygu ne olabilir ki!

“24 Mayıs 2019 saat 16:00” çok önemli bir tarih. Her Vanlı Bld. Vanspor’un 2. Lige çıkmasını kendine onur meselesi etmelidir. Gerekirse kendi harçlığını kumbaradan çıkararak, büyük bir bütçe oluşmasına katkı sağlamalıdır.

Kimseyi buradan eleştirmeyeceğiz, eleştirmeye de hakkımız yok. Ama ne var ki, sitemimizi dile getirmek gibi bir mecburiyetimiz var.

Kimse için değil, kentimizin bir adım öne çıkması için, Bld. Vanspor’un 2. Lig’de oynaması çok önemlidir. Maddi sorunlar verilmeyen destekler için Bld. Vanspor  2.Lig şansını kaybederse, bazıları vicdan azabı çekecektir.

Herkesin huzurlu ve kimsenin vicdan azabı çekmemesi için, herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekir. Kimin ne yaptığını ise, Erokspor maçı sonrası tek tek dile getirmeye çalışacağız.

“Kim ne destek sunmuş, kim nasıl köstek olmuş”. 25 Mayıs 2019 tarihinde, kimsenin yaptığı, yanında kar kalmaması babında, vicdanımızın sesini dinleyerek kalemimizi oynatacağız. Hepimizin ortak dileği ve duası Bld. Vanspor’un 2. Lige çıkmasıdır.