remziergenc65 @ hotmail.com

Gevaş ilçesinde AK Parti 6.olağan kongresi yapıldı.

 

Eski İlçe Başkanı Bedirhan Erdem  kardeşimizin en zor zamanda AK Parti' ye özverili hizmetleri inkar edilemez.

Ancak bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak kime verilirse onun etrafında kenetlenmek gerekirken,bu feraset gösterilmeyip iki aday ile seçime girildi. Bu bayrak yarışından AK Parti Genel Merkez adayı Tahsin Değirmencioğlu  174 delegenin oyunu alarak İlçe Başkanlığına seçildi.

Öncelikle bu kutsal görev kendisine Hayırlı uğurlu olsun.Gevaş Halkı AK Parti'nin kuruluşundan bu yana Genel Merkezin işaret ettiği adayları destekleyerek tüm seçimleri kazanmayı bilmiştir.

Çaldıran ve Çatak ilçeleri Genel Merkeze rağmen mevcut delegelerle seçime girerek seçimi farkla kazandılar. AK Parti Gevaş'ta da iki aday ile seçime girilmiş, bu iki ilçe ile aynı sonucun alınacağı tahmin ediliyordu. Kongre salonunda konuşmaları dinledim. Birden tarihte  gidişatı değiştiren  konuşmaları hatırladım. Mustafa Kemal'in Meclis konuşması,Halide Edip Adıvar ve Mehmet Akif Ersoy'un Kurtuluş savaşındaki konuşmaları, Recep Tayip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletlerdeki  dünya beşten büyüktür konuşması, Rahmetli Erbakan Hocanın Meclisteki Kuzey Irak hakkındaki konuşmaları gözümde canlandı.

Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan'nın yaptığı konuşma kanaatimce bu konuşmalara benzer bir konuşmaydı. Bu zeka dolu konuşma kanaatimce oylamanın sonucunu değiştirmiştir.

Sinan Hakan ; "Şu anda Tahsin Değirmencioğlu değil de, liderimiz ve Genel Başkanımızın göstermiş olduğu bir başka aday dahi olsaydı,  bu konuşmayı yapacaktım. Dolayısı ile burada kişiler değil Recep Tayip Erdoğan'ın gösterdiği aday oylanacaktır.

Kimse kendisini  Partinin üstünde görmesin" diyerek oylamanın seyrini bir anda değiştirdiğini düşünüyorum. Sinan Hakan'ın dahice konuşmasının tamamı analiz edildiğinde Erdoğan sevgisini seçmenle buluşturarak, karşılığını da sandığa yansıttığı açık ortadadır.

Bayrak  yarışı sona ermiştir. Küskünlükler bir yana bırakılarak, bu koca ailenin kenetlenerek 2019 seçimlerine, yeniden büyük Türkiye hedeflerine odaklanarak çalışmaya devam etmek gerekir. Bir bayrak yarışını daha geride bırakırken, bu kutlu davaya inanan herkesi kapı kapı dolaşmaya davet ediyoruz. Selam ve dua ile...