vanhavadis @ hotmail.com

Gazetecilerin birliği beni mutlu etti

Van'da yerel ve ulusal Basın mensuplarının birlik-beraberlik içerisinde olması beni oldukça mutlu etti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolaysıyla, Van'da görev yapan tüm yerel ve Ulusal Basın mensuplarının, akşam yemeğinde bir araya gelmeleri, Basının güçlü olduğunun işareti oldu.

VanGölü Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde, İskelede bulunan Martı restorant'a, Cemiyet üyeleri ve Anadolu Basın Birliği üyeleri büyük katılım sağladı. Katılımın bu kadar  fazla olması, birlik ve beraberliğin en belirgin işaret fişeği oldu. Kim ne derse desin yada kim ne söylüyorsa söylesin, Van Basını arasında müthiş bir kaynaşma var. Yeri geldiğinde birbirlerini eleştirmesini bilen, basın mensupları yeri geldiğinde ise en güzel şekilde birlik olabilmeyi başarıyorsa, bu çok büyük bir başarıdır. Bir kentin gelişmesinde elbette ki, Basının gücü tartışılmazdır.

Bu anlamda, yeri ve zamanı geldiğinde Basının büyük bir çoğunluğu bir araya gelebiliyor ve kendi aralarında sorunları çözebiliyorsa, demek oluyor ki, Van'da basının gücü çok büyük olduğu gibi, Van basının birlikte hareket ettiğinin açık cevabı oldu. Bizin bütün derdimiz, birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. O dernek, bu dernek, o görüş bu görüş fark etmez. Önemli olan, yeri ve zamanı geldiğinde kentin geleceği açısında hem fikir olabilmektir.

Bu vesile ile Anadolu Basın Birliği (ABB) Van Şubesi olarak bir kez daha; Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevlerinin peşinde koşan, Gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen, mesai kavramı ve zamanını gözetmeksizin, görevlerini en iyi şekilde yerine getiren tüm Gazeteci arkadaşlarımızı yürekten kutluyoruz.