remziergenc65 @ hotmail.com

ERDOGAN'I OLASI ALT ETME PLANLARI

 Daha önce, "Erken Seçime Hazır Olun" başlıklı yazımla, Cumhurbaşkanlığı seciminin, Yerel seçimlerden önce yapılması gerektiğini yazmıştım.bir kaç hafta sonrada, Sayın Devlet Bahçeli,Grup Toplantısında Erken Seçim çağrısı yapmış, Sayın Cumhurbaskanımız da bu çağrıya icabet ederek, seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar vermiş olduklarını açıklayarak,Ülkemizin geleceği için erken secim sürecini başlamış oldular.

Cumhur itifakını oluşturan tarafın adayı belli.Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN.Peki diğer partilerin adayları kim.? yazımızda bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Başkanlık Seçimlerine hazırlıksız yakalanan ve yeterki Erdoğan gitsin ülke cayır cayır yansın razıyız zihniyetine sahip kesimler aday arayışına girmeye başladılar.Bütün stratejilerini Sayın Erdoğanı ilk turda seçtirmemek üzerine kurulu olabileceğini düşünüyorum.

Bu amaçlarına ulaşabilmeleri için iki ihtimal var. 1-) Bütün partiler kendi adaylarıyla seçime girerek seçimi ikinci tura taşımak.İkinci turda halkta karşılığı olduğunu düşündükleri Meral AKSENER'i (ki bana göre halkta karşılığı yok)

destekleyerek,referandumdaki sonuca yakın bir sonuç elde etmek.

2-) Saadet Partisinin ikna edeceği Abdullah Gül veya bir başka ismin aday olmasıdır.bu durumda tekrar tüm partilerin kendi adaylarıyla seçime girip,Başkanlık Seçiminin ikinci tura kalması halinde Saadet Partisinin adayını desteklemeleri şeklinde olacaktır.

Gerek Temel Karamollaoğlu gerekse CHP kanadında sürekli olarak %0.6 oyu olan Saadet Partisinin kilit parti olacağı söylemlerini dillendirmelerinin tek nedeni bu olsa gerek. Yazidaki tahmini olasılıklar gerçekleşir veya gerçekleşmez.Bunların pek bir kiymeti harbiyesi yoktur.Önemli olan bu ülke toprağının bütünlüğü ve bu topraklar üzerinde yaşayan insanların huzur ,refah ve mutluluğudur.

Bu yüzden ülkemizin parlementer sistemden Başkanlık sistemine geçiş sürecinin cok iyi yönetilmesi gerekir.Sayın Cumhurbaşkanını severiz veya sevmeyiz,bu süreci en iyi şekilde halkın yararına yöneteceği inkâr edilemez.

Bu yüzden bu ülkenin Recep Tayyip ERDOGAN'a bir dönem daha ihtiyacı oldunu düşünüyorum.Selam ve dua ile.. Remzi ERGENÇ