celal @ hotmail.com

EMRULAH EFENDİ, FETO VE TEOG MACERASI! 

Allaha hamd-u senalar olsun TEOG’ dan vazgeçtik! 

Aklı evveller diyor ki, 'İyi-güzel de yerine ne koyacağız?' 

Allah Allah, lafa bak, hizaya gel!

Biz şimdiye kadar neyi kaldırıp, yerine ne koyduysak, yine aynı şeklide yaparız. Aynı partiden de olsak eskiyi kötüler, yeniyi reçete gibi servis ederiz. Yani bu tür konuda tecrübelerimize kimse yetişemez. 100 yıldır bu meseleyle uğraşıyoruz. 

Gerçi, gerçeği yaklaşık 100 yıl önce  bir eğitim bakanımız söylemişti: “Şu okullar olmasaydı, eğitimi ne güzel idare ederdim!” diye (LÜLEBURGAZ’da 1858’de doğan Emrullah Efendi, Mülkiye’yi bitirdikten sonra imparatorluğun çeşitli viláyetlerinde maarif müdürlüklerinde bulundu. Bir ara siyasi faaliyetleri yüzünde İsviçre’ye sürgüne gitmek zorunda kaldı ama zamanın hükümdarı Sultan İkinci Abdülhamid tarafından affedildi ve Maarif Meclisi üyesi yapıldı.1908’de İkinci Meşrutiyet’in ilánından sonra Kırklareli Milletvekili olan Emrullah Efendi, 1910’da Maarif Nazırlığı’na yani Milli Eğitim Bakanlığı’na getirildi. Bir yıl sonra istifa etti ama 1912’de yeniden aynı makama tayin edildi) …  Ama ders alan olmamıştı. 

Yine de ders alan çıkmayacak. 

Bence, gerçek bu: Okulları kökten   kapatmak! Bu lafıma birileri kızacak ama, zat-ı muhteremler kızmasın. Hadi biraz geriye gidelim, hafızamızı tazeleyelim, haklı mıyım, haksız mıyım, ondan sonra karar verelim. Neden?

Eğitim 1980 den sonra FETÖ tarafından ele geçirildiği için.Peki temizlendi mi?                       Mezun ettiği çocukları batı ülkelerine kaptırıyorsa hala okullar, temizlenmiş denilemez bu çetenin elinden.Bırakın yeni yatırımı, bilimi geliştirmeyi, Türkiye 1980 sonrası FETÖ’nün eğitimi ele geçirmesinden sonra elinde var olanı bile kaybetti. Türkiye’nin en zeki çocukları, Gladio yapısı FETÖ’nün elinde ülkesine, devletine, milletine, dinine ihanet eden çocuklar oldu. Başka istihbarat örgütleri için çalıştılar, telef oldular; sonunda devletine, milletine kurşun sıkan insanlar haline getirildiler. Halen Türkçe, Arapça, İngilizce eğitim veren Teknoloji Üniversitelerine hazırlık yapan okullar kurulmamış ise hala FETÖ eğitimi yönlendiriyor demektir.

Van'da eğitim veren, teknik üniversitelere eleman yetiştiren kaliteli liseler hala yoksa, FETÖ orada iş görüyordur.

Doğuda Van'ı ve Doğubeyazıt'ı merkez alan, sadece master ve doktora eğitimi veren çok dilli bir İslam Üniversitesi kurulmuyor, onun öğrencileri Ahmed-i Hani de sabah namazı kılamıyorlarsa İslam medeniyetini engelleyen birilerinin hala var olduğundan emin olabilirsiniz.Ülke olarak bilime, sosyal, siyasal ve teknik eğitime yatırım yapmak zorundayız.

     Dönelim asıl meselemize;TEOG’muş!.. 

Hafızalarınızı bir tazeleyin bakalım. Bu sistem getirildiğinde yüzyılın en mükemmel sistemi diye takdim edilmedi mi? Sistemi o gün yere-göğe sığdıramayanlar, ne değişti de bugün aynı kişiler yerden yere vuruyorlar? 

Sistemin aksak yönlerini, yanlış noktalarını dile getirip, çareler sunan var mı? Yok. 

Çocuklarımızı TEOG denen, ciddi manada sıkıştıran ve paraların akıtıldığı bu süreçten inşallah kurtarırız diyorum.

Alınan bu kararlar İnşAllah bütün aileleri, yavrularımızı rahatlatacaktır. Bu konuyu gündemimizden çıkarırken çocuklarımızın okul derslerine yönlenmesinin önünü açmamız ve yarışı okullarında yapmalarını sağlamamız çok daha isabetli olacaktır.

EZCÜMLE, Eğitimde her anlamda düşünsel ve yazınsal anlamda feto temizliği yapılmadan ilkokulu; okuma,anlama ve kavrama, orta okulu; her çeşit liseye yönlendirme eğitimi yapmadan hangi sistem gelirse gelsin sacın ayakları hep eksik kalacaktır.Selam ve Dua İle.