vanhavadis @ hotmail.com

Bu Kenti böyle mi yöneteceksiniz?

Kamuoyunda son günlerde sosyal medya da dolaşan, TEİAŞ'a alınan torpili kişilerin isim listesi,  vicdanları oldukça rahatsız etti.

TEİAŞ Van Bölge Müdürlüğü bünyesinde, alınması gerekli olan 17 Taşeron işçisi için, AK Parti İl Teşkilatı tarafından yönlendirilen ve torpil olayı olmayacağını düşünen 300 kişi işe girebilme hayalli le TEİAŞ’A müracaat etti. Sadece hayal ettiler.

300 kişinin hayalleri ile oynayan siyasetçiler, açıklanan liste için acaba bu gün ne diyecekler? AK Parti “işkapısı değil” “buraya iş için kimse gelmesin” diyenler, acaba hangi gerekçe göstererek  Vanlılara cevap verecekler?  TEİAŞ Van Bölge Müdürlüğü’ne müracaat eden 300 kişi içerisinde torpili 17 kişinin işe alınması, vicdanları oldukça rahatsız etti.

17 kişi arasında belki hak eden birkaç kişi vardı. Diğer taraftan baktığımızda, soy isimleri bize hiç de yabancı olmayan Milletvekilleri ve İl Başkanının yakınlarının işe alınması ne derece doğru? Oyun o kadar büyük ki, siyasiler arasında yaşanan büyük kavga sonucunda iki liste hazırlandı.

Van halkı AK Partinin neden Van’da kan kaybettiğini bir kez daha anlamış oldu. Reis neden her defasında; “Yalnız bırakıldım” dediğini şimdi bir kez anlamış olduk.

Demek ki, AK Parti’de siyaset yapanların birçoğu, sadece kendi ailesine ve kendi çıkarları doğrultusunda çalışıyor. Ne yazık ki! Van’da AK Parti’de hizmet yapanın yeri yok. TEİAŞ işçi alımında böylesi torpili listesinin hazırlanmasında, kimler gayret göstermişse, Genel Merkez tarafından derhal görevden alınmalı. Van ile özel ilgilenen Bakan Süleyman Soylu’nun bu konuda gerekenin yapacağına inancım tamdır. Çünkü o cesareti kendisinden görüyorum.

 AK Parti Van İl Başkanı ile, Van  Milletvekilleri Sayın Gülaçar ve Sayın Kartal, referanslı kişilerin işe alınması Van kamuoyunda çok  büyük tepkilere neden oldu. Ümit ediyoruz bunların, neden ve nasıl kendilerine yakın kişilerin işe alınmaları konusunda inandırıcı bir açıklamaları olur.

 İsim listesini aynen yayınlıyoruz!

TEİAŞ eleman alımı listesi Referansları ile:

 

1-      Yücel Yurtluk Referasn: Kayhan Türkmenoğlu

2-      Sümeyye Emek Referans Müracaat yok: Çok Vahim bir durum

3-      Yusuf Filiz Referans: Kayhan Türkmenoğlu

4-      Ulaş Çakar Referans: Kayhan Türkmenoğlu

5-      Yıldırım Koç Referans: Kayhan Türkmenoğlu

6-      Cahit Gülaçar Referans: Osman Nuri Gülaçar

7-      Necat Keskiner Referans: Osman Gülaçar

8-      Yunus Gülaçar Referans: Osman Nuri Gülaçar

9-      Emdullah İlhan Referans: Osman Nuri Gülaçar

10-   Gökhan Ahi  Referans: Osman Nuri Gülaçar

11-   Çiğdem Gülbahar Referans: İrfan Kartal

12-   Yunus Pınaroğlu Referasn: İrfan Kartal

13-   Baran Biçek Referans: Vesim Yaviç

14-   Şirin Aykut Referans: Resul Kaya

15-   Samet Balandı Referans: Nayif Balandı

16-   Osman Bozkurt Referans: Kadir Özbilge

17-   Turgay Casusuluk Referans: Osman Nuri Gülaçar