vanhavadis @ hotmail.com

Ahde Vefa’nın olmadığı, İnsanlığın bitme noktasına geldiği, kısacası manevi değerlerin yitirildiği bir toplumda elbet teki sorunlar baş göstermeye başlar.

Üzülerek ifade ediyorum ki, ülkemizde son yıllarda birlik ve beraberliğimizi bozan birçok olaylar oldu.

Biz kardeşliğimizi, birliğimizi unuttuk.

Tüm Sorunların  tek çözüm noktasının sevgi, muhabbet, birlik ,ve beraberlik olduğunu bunun yanında doğru bir iletişim olduğunu unuttuk.

Mümin müminin kardeşidir, birbirinizi sevmedikçe kamil iman etmiş olamazsınız hadisi şerifle bize ne olursa olsun kardeşliği emreden Hz. Muhammed (S.A.V) min sünnetini unuttuk.

Ne zaman kendimize gelecek.?

Ne zaman kardeş olacaz?

Neden birlik olamıyoruz?

Evet bin bir tane sorun ve soru....

İster kabul edin ister kabul etmeyin biz kardeş olmayı beceremiyoruz.

Çünkü şahsi çıkarlar, rant, hırs, aç gözlülük, bencillik, egoist olmak, İslami ve İslam tarihini hafife almak, makam ve mevki de yer kapmak tüm bu saydıklarım bizim kardeşliğimize engel teşkil ediyor.

Ülkemizde çok farklı düşünceler, siyasi yapılanmalar, mezhepler olabilir. Farklılıklara güzel başlamak, güzel görmek anlamak lazım.

Günlerce haftalarca sanal ortamda birbirini bıkmadan usanmadan utanmadan eleştirenlere, karalayıp,

iftira atanlara hepimiz şahid oluyoruz.

Artık sosyal medyayı kullanan geleceğin teminatı olan gençlere ve çocuklara kötü örnek teşkil ettiğimizin, onların geleceğine zarar verdiğimizin farkında değiliz.

Tarafgirlik yapan medya fazla kazanç reytingler yükselsin diye aile yapısını, toplum ahlakını bozacak, manevi kültürlerimizi sarsacak yayınlar yaparken ülkemize ,milletimize halkımıza ne kadar zarar verdiğini biliyor musunuz??

Allah aşkına şöyle bir silkelenelim. aklımızı başımıza alalım..