vanhavadis @ hotmail.com

Vatandaşlarla yapmış olduğum sohbetlerimde sorduğum sorulara Ak partide nasıl bir Belediye Başkanı görmek istersiniz soruma vatandaşın verdiği cevap fikrini düşüncelerini sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle Gönül vermiş ve Parti yönetim kurulu mensubu olduğum Ak Partimize her zaman Zarar veren benimde her zaman nefret ettiğim ihaleciler veya ihale isleriyle ortaklıklarıyla uğraşan insanlar kesinlikle olamamalı. Bu tip insanları toplum hiç bir zaman benimsemediği gibi Seçimlerde gerekli dersini vermiştir. Bunun bir sürü örneğini sayılabilir. Ak partimizin Belediye Başkan adayı öncelikle Partimizin idealini taşımalı partisini sevmeli parti sayesinde o koltukta oturduğunun bilincinde olmalı. Kendisi gibi aile sininde benimsediği partili olmadı lazım ki vatandaş bunun şüyu bu partili demesin.

 

 Başta başkan adayında liderlik vasfına sahip olmalıdır. Azimli çalışkan bilgili cesur karar vermede kendi iradesine hâkim olmalı. Disiplinli olmalı Belediye personeli üzerinde hâkim olmalı. Belediye Başkan adayı Topluma örnek olacak bir kişiliğe sahip olmalıdır. Toplumla içiçe  olmalı insanları küçük görmemeli insanlara tepeden bakmamalıdır. Bu gibi insanları halk nasıl kaldırdıysa indirmesini de  bilmiştir. Örnekleri geçmiş tarihlerde vardır. Ak parti Belediye Başkan adayı mütevazı bir kişiliğe sahip. Olmalıdır. İşçi alımlarında adil olmalı fakir fukaraya öncelikli olmalıdır.  Asla önceliği akrabasına verememelidir. Belediye malını beytülmal fakir fukara malı görüp kendi malını kuruduğu gibi kurumalı  zayi etmemelidir. Vebalı bilmeli vebal sahibi olmalıdır.

 

 Kapısını halka açık tutmalı. Hayalleri olmalı sözüne sadık olmalıdır.   İhaleci vb. topluma Belediyeye maddi manevi zarar verecek insanlardan uzak durmalıdır. Belediye Başkan adayı  en azından  kamuda bir sivil toplum kuruluşu vs. görev almış biri olmalı ki kendini yetiştirmiş olup mülki amirler  kamu görevleriyle mütevazı iyi güzel konuşmasını  bilir şekilde ilçesine iline güzel katkılar suna bilmeli. Zulmü herkes tenkit eder ama adaleti herkes uygulayamaz hiç kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir.

 

Mezarlıklar yerlerini dolduramayacaklarını sanan kişilerle dolu dimi?  İnsanlar yetenekle değil başka ilişkilere dayalı başkan adayı veya Belediye meclis üyesi olabileceğini düşünüyor. Bu doğru değil koca şehri veya ilçeyi onlara teslim ediyoruz. Ak partimizin Buna dikkat etmeli peki kendimize soruyor muyuz biz Belediye başkan adayı veya meclis üyesi olabiliyormuşuz o vasıf var mı bizde  biz kimi seçiyoruz anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna saygı sevgilerimle.