vanhavadis @ hotmail.com

AK Parti teşkilatı, Van konusunda Milletvekili aday listesini, en doğru şekilde oluşturduğuna dair kanaat getirebiliriz. Listeye kimi bıraksaydınız, bir diğeri yine listeyi eleştirecek kendi fikir ve düşüncesini ortaya koyacaktı. Aday adayı olan yaklaşık 170 kişiyi memnun etmek nerede ise imkansız. Üzerine en çok durduğumuz konu 2017 ve öncesi yıllarda kimler AK Parti için elini taşın altına koymuşsa, onlarla yolla devam etmek, en doğru karar olacağını söyledik söylemeye de devam edeceğiz.

Van'ın bir abiye ihtiyacı var deniliyordu her platformda. Her söylemde Van'ın öz evladını istiyor kamuoyu. Bu anlamda AK Parti'nin hazırlamış olduğu Milletvekili sıralamasında listenin bir numarasında ilim ehli, ilim deryası, yüksek bilgi ve birikim sahibi, Van'ın öz ve öz evladı olan Osman Nuri Gülaçar'ı aday gösterilmesi, kamuoyunun da büyük takdirini kazanmış oldu.

Osman Nuri Gülaçar'ın, Van ve Vanlılara büyük fayda sağlayacağına inancımız tamdır. Gülaçar'ın geçmişini yakinen bildiğimizden, nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu da yakinen biliyoruz. Osman Nuri Gülaçar 2014 yılında, Belediye Başkanlığı adaylık sürecinde çok büyük sıkıntılar yaşadı. Çok zorluklar çekti. Evi bombalandı, kurşunlara hedef oldu, ailesi çok büyük sıkıntılar yaşadı.

FETÖ'cülar tarafından hiç yere göz altına alındı. Büyük mağduriyetler yaşadı yaşattılar.  Bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük vefa örneği göstererek, büyük davası uğruna büyük sıkıntılar yaşayan Osman Nuri Gülaçar'ı, listenin başında göstermesi en büyük vefa örneği olarak değerlendirmek gerekir.

Sayın Gülaçar'ın, Van gibi Büyük bir şehirde Milletvekili olmanın sorumluluğu ile hareket edeceğine tüm yüreğimizle inanıyoruz. Adalet ve hakkaniyet çerçevesi dahilinde, Van'ın tüm sorunlarını Meclise en şekilde taşıyacağına inanıyoruz.

Kişi yada kişiler arasında ayırım yapmadan, her bir insanın derdini kendi derdi gibi görecek olan AK Parti Van birinci sıra Milletvekili Adayı Osman Nuri Gülaçar'ın, Van ve Vanlılara büyük katkısı olacağına herkes gibi bizde inanıyoruz. Diğer adaylar konusunda da AK Parti'nin oldukça isabetli bir tercih yaptığına eminiz. Her bir aday hakkında ki görüşlerimizi ayrı ayrı dile getireceğiz. Birinci sıradan başladık, 8 adayında analizini sizler için derlemeye devam edeceğiz.