ZİYA EFENDİ İLE SEVDAMIZ (12)

ZİYA EFENDİ İLE SEVDAMIZ (12)

Evet, çok değerli okuyucular, Ziya efendi ile olan sevdamızın 12. Serisini sizlerle paylaşmak istedim. İlk yazdığım yazımda da dile getirmiştim. Ziya efendi ile olan sevdamızın fitilini ben değil, Ziya efendi başlattı. Bu atasözünü hatırlamakta fayda var; “Eceli gelen köpek cami duvarına işer”

Ziya efendi, yaptığımız bir haber üzerine, önce  çok ağır bir ithamla bize iftira attı, akabinde bizleri ihbar etti. Haberimizin yalan olduğunu iddia ederek, ihbarda bulundu. Yapılan tüm araştırmalarda ve emniyetin raporunda da haberimizin doğruluğu ortaya çıktı. Haberin doğrulu ortaya çıktıktan sonra şaşkına dönen Ziya efendi bu kez, “Haberin talimatı kimden geldi” diyerek ikinci bir ihbarda bulundu.

Ziya efendi,  haberlerini başkasından talimat alarak yaptığı için galiba bizi de kendisine benzetti. Ziya efendi, ben seni biraz akıllı bilirdim, meğerse, aklın hiç çalışmıyormuş. Ziya efendi, bunu hiçbir zaman aklından çıkarma, ne sen, ne senin yetmiş yedi sülalen, nede senin aklında geçirmiş olduğun kişilerin, yetmiş yedi sülalesi gelse dahi, bana asla haber yaptıramazlar, yazdıramazlar.

Bunu aklına iyice yerleştir, bizler bu güne kadar şerefimizle yaşadık, bundan sonrada şerefimizle yaşamaya devam edeceğiz.  Ziya efendi, bunu da unutma, kimsenin hakkı, kimsede kalmaz. Sen çok kişilerin hakkını yedin, çok kişinin evini yıktın, çok kişiye iftira atarak itibarsız hale düşürdün, çok kişinin geleceği ile oynadın. İftira atmanın ne kadar günah olduğunu halen anlayamamışsın.

Ama bu kez, Yüce Rabbim senin karşına, benim gibi manyak birisini çıkardı. Sen bana iftira attıkça ben güçlendim, sen bana iftira attıkça ben büyüdüm, sen bana iftira attıkça,  kendin bataklığa saplandın.  Bir bakalım,  Van’da kimlere iftira atmışsın, Fatih Çiftci, Burhan Kayatürk, Mustafa Bilici, Gülşen Orhan, Zahir Soğanda, İsmail Say, İbrahim Vanlı,  Emin Tuğrul, Kemal Çakır, Ayhan Yazlık ve belki de daha fazla olabilir. Bir araştırma yap bakalım, hangisine neden iftira attın. Bunlar iftira haberleri yazmanın talimatını kim yada kimler verdi. Ben biliyorum. Ama senin açıklaman daha iyi olur. Bunların bir çoğu seni muhatap almadı ve sessiz kalmayı tercih ettiler.

Yüce Rabbim bile artık dur yeter. Günahsız kişilerle uğraşma diye bilmek anlamında, senin karşına benim gibi deli, benim gibi manyak, benim gibi yaşadığı şehri için hayatını ortaya koyan gözü kara birisini çıkardı.

  Ziya efendi unutma ki, bizler zamanında;  elkaide, daiş,  Pkk, Fetö gibi terör örgütlerine boyun eğmeyen Anadolunun evlatlarıyız. Şimdi senin iftiralarına karşı boyun eğecek olursak, geçmişimize ihanet etmiş olacağız.  Hani bazen sayın Erdoğan diyor ya; “Topunuz Gelin”  işte ben de bu anlamda, şunu sana söyleyeyim.  Sen ve senin ağababaların, ne kadar gücünüz varsa hepiniz birlikte gelin. Yine Başaramayacaksınız! Yine beni alt edemeyeceksiniz! Sen ve senin ağababaların, ne kadar beni vurmaya çalışırsanız, ben o kadar güçlenerek karşınıza çıkacağım. Çünkü biz mazlumların sesiyiz, çünkü biz ezilenlerin sesiyiz, çünkü biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunan cengaverleriz.  Çünkü biz Van’ın öz ve Öz evlatlarıyız….

Ziya efendi, bana iftira attıkça, ben Ziya efendinin geçmişini araştırdım. Ziya efendi bana çamur attıkça ben Ziya efendinin gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalıştım.

Yaptığımız araştırmalarda, şok üzerine şok yaşadım. Keşke bunlar karşıma hiç çıkmamış olsaydı. Keşke bunları görmemiş olsaydım. Ama şu var; KADERDEN kaçış yok. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar,  üçüncüsünde loooop diye bataklığa düşer….

Evet sevgili okuyucular, Ziya efendi bu kez loooop diye bataklığa düştü, hem de kendisi tarafından hazırlanan bataklığa düştü.   Yemin ederim, ne ben, ne de bir başkası, bir şey yapmadı, Ziya efendi, kendisi kazdığı kuyuya kendisi düştü. Arkadaşına kuyu kazan, kendisi düşer misali.

Yaptığımız araştırmalarda,  bunu net öğrendik ki, Ziya efendi aslında çok zavallı, aklı hiç çalışmayan, ona buna yaranmak için sürekli kullanılan birisi olduğunu öğrendik.  Yani anlayacağınız, yine karşımıza dış güçler çıkıyor. Hep birileri Ziya efendiyi kullanmış. Ah dış güçler Vah dış güçler….

Evet değerli okuyucular, Ziya efendinin cevaplaması üzere,  sırayla soralım. 

Soru 1: Ziya efendi, Türkiye Cumhuriyeti devletinden ne istiyor. Neden Türkiye Cumhuriyeti devletimize karşı olan terör örgütlerin kalemşörlüğünü yapıyor. Başta fetö terörü olmak üzere.

Soru 2: Fetö ve Türkiye Cumhuriyeti devletini yöneten hükümet ile çatışma yaşandığı süreçte, tüm yazılarında Fetö terör örgütünü desteklemesinin nedeni neydi?

Soru 3: Ziya efendi, köşene taşıdığın bir haberde, Fetö elabaşını haklı çıkarmak anlamında, “Hocaefendiden gelen bilgiler kamuoyuna doğru aktarılmıyor” diyerek, kime ne mesaj vermek istedin?

Soru 4: PKK terör örgütünün en güçlü olduğu dönemlerde, sürekli olarak köşene taşıdığın haberlerinde, PKK’ya neden yakın durmak istediğini açıklar mısın? Öyle bir şey yok diyorsan tüm haberlerin çıktıları bende.. Ona göre, aklı selim bir cevap ver..

Soru 5: Köşene taşıdığın bir haberde, Sayın Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti devletini tehdit eder gibi, “Sulhnamelerle yeni bir rehavete girilirse, dördüncü dalganın daha şiddetli olacağından şüphem yoktur” diyerek,  aba altında ne mesaj vermek istedin?

Soru 6: Ziya efendi, sen hangi Vanlı iş adamının ismini ve  sosyal medyasını kullanarak, Van Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva’ya hakaret ediyorsun? Demek ki, Necdet Takva’ya, yakın durmaya çalışmanın sebebi buymuş… İtiraz edersen Allah seni kör eder. Çünkü kayıtlar elimde….

Soru 7: Ziya efendi Allah aşkına kendini açıkla sen nesin? Ne yapmaya çalışıyorsun?

Soru 8: Adnan Oktar denen iblisin kediciklerini, haber sitende köşe yazarı yaparak, “uydurma hadisi düstur edinenler” diyerek, insanları gerçek İslam dininden uzaklaştırmaya çalışmak için, gösterdiğin çabaların sebebi nedir? 

Soru 9: Ziya efendi, AK Parti’ye üye bazı kadınlara, “AK Parti’de, ne buluyorsunuz. Siyaset size zarar verir. Gelin benim haber sitemde köşe yazarı olun. Tüm kapılar size açılır. Siyasetçiler sizin ayağınıza gelsin” diyerek kandırmaya çalıştığın kadınları, Cumhuriyet Caddesi üzerinde  sana tahsis edilen bir otelin alt katındaki odada, kanepenin üzerinde beraber oturduğun kadına, önce yazarlık teklifi, daha sonra hangi ahlaksız, hangi çirkin, hangi alçakça  teklifte bulunduğunu açık bir şekilde açıkla… Yalan dersen bahsi geçen kadın-kadınlar herşeyi anlatmaya hazır. Bana tüm bilgileri yazılı olarak verdiler ona göre…  Bu kadınların birçoğu aşiret sahibi, isimlerini yazarsam, Van’da bir dakika dahi duramazsın. Bence Van halkından özür dile ve git adalete teslim ol…. Sana ait olan bir internet sitende 40’a yakın kadın yazar bulundurmanın bir sebebi var mı acaba? Kafaları karıştıracak sorular çok fazla…

Soru 10: Köşene taşıdığın bir haberde, “Öcalan muhatap alınmalı mı sorusunu soran siyasetçilerin ikiyüzlü tavırlarını deşifre etmek adına basit gerçekleri anlaşılır bir dile peş peşe sıralamaya çalıştım” diyerek, bu süreçte neden hep Türkiye Cumhuriyeti hükümetini küçük düşürmeye çalıştığını açıklar mısın?

Soru 11: Ziya efendi, köşene taşıdığın bir yazıda; “Takıldık gidiyoruz “Türküz” diye. Değiliz kardeşim diye haykıran binleri yok sayıyoruz üstelik. Onlarca yıldır Türk olmayana “Türksün sen aslına” demeyi marifet sayıyoruz” diyerek ne demeye çalıştın? Neden şimdi tüm Kürtleri terörist olarak görüyorsun? Lütfen bize izah et de bizde bilelim?

Soru 12: Köşene taşıdığın bir haberde, “Ama Kürtçeyi serbest konuşmayalım. Kürtçe müzik dinlemeyelim. Köyümün adı kürtçe olsun idealleri uğruna onlarca genç dağlarda…” şeklinde haber yapmanın bilinç altındaki gerçekleri açıklar mısın? Ziya efendi, yok dersen ekran çıktıların elimde. Sana daha önceden de demiştim! ben araştırmacı Gazeteciyim,  Ziya efendi, bak ben, senin gibi talimatla haber yapmam  bilgin olsun ona göre….

Soru 13: Ziya efendi, Yerel bir Gazeteciye vermiş olduğu bir röportajında, Abdullah Öcalan’a destek olduğunu söylemiş. Sürecin başarısı için hepimizin sahip çıkması gerektiğini vurgulamışsın” Ziya efendi, bu nedir böyle yanar döner gibi davranışlar. Sen kimsin, kimin hesabına çalışıyorsun? Dün ne diyordun? bu gün ne söylüyorsun? Şimdi sormazlar mı kim devletçi, kim ihanetçi?

Ziya efendi, sen bizim gibi muhafazakar Kürtleri, iftira atman kaydıyla terör yandaşı olarak göstermeye çalışman sana bir şey kazandırmaz. Bizim gibi Kürtleri, bu devletten ne soğutabilirsin, nede bizleri terör örgütlerinin kucağına atabilirsin.

Senin karşında artık eski Kürtler yok. Bu devletin bölünmez bütünlüğü için, Kürtlerin ne kadar duyarlı olduğunu belki, senin gibiler henüz kavramamış olabilir. Muhafazakar Kürtlerin, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü için, kaç bin şehit verdiğini belki sana anlatmamış olabilirler. Biraz araştırma yapmanda fayda vardır.  

Vallahi, vallahi, vallahi, ufak bir ses bombasının patlamasıyla, senin gibi sahte ve ucuz, vatan, bayrak, Sakarya diyenlerin nereye kaçtıklarını  çok iyi biliyoruz.  Şimdi ses bombası değil, atom bombası da patlasa veya patlatılsa dahi, yine bizim gibi, Muhafazakar, gerçek anlamda devletine ve bayrağına sahip olan kişiler dimdik ayakta kalır ve devletini savunur. Bizler hem memleketimize, hem de devletimize kanımızın son damlasına kadar bağlı olan, Müslüman, muhafazakar ve yürekli Kürtleriz. 

 Bu devlet ancak, birlikte güçlü olur. Erdoğan ne diyor: “Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü.. hiçbirini diğerinden ayırt edemem. Yaradılanı Yaradan’dan ötürü severim ve o yolda hizmetkarım” Yani biz birlikte ancak güçlü bir ülke olabiliriz. Bu anlamda, Ziya efendi senin gerçek yüzün gün yüzüne çıkmıştır.  Adaletten artık kaçamazsın.. Vebalini aldığın kişilerin hesabını hukuk önünde vereceksin. Artık yeter, çek o kirli ellerini bu aziz milletin üstünde…  Son söz adaletin önünde görüşmek üzere… Kalın sağlıcakla…

Dip Not: Bu süreçte  başıma bir olay gelirse tek sorumlusu Ziya Türk ve arkasındaki destekçilerindendir. Cumhuriyet savcılarına özellikle hatırlatıyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ayhan Yazlık - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.

02

Gölge - Ya bu adam ziya türk zamanından beri boş bir adam gereksiz bir adamdır her zaman demişimdir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Temmuz 13:24
01

Dürüst Gazeteci - ayhan bey ziya türk belediyeden hangi daire başkanında hangi genel sekreter yardımcısından 150.000 aldı neden yazmadın bekliyoruz yazıdığın iddanın arkasında dur sana güveniyoruz yazmasan sen zan altında kalırsın lütfen yaz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Temmuz 18:02


Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi

Anket Covid-19 aşı denemeleri için gönüllü olur musunuz?