HALKI DİNLEMEK

Bildiğiniz gibi 31 Mart'ta halk yerel seçimler için sandığa gitti.

Bu seçimlerde hepimizin malumu AK Parti 23 yıl aradan sonra ilk defa bu kadar ağır bir yenilgi aldı.

Tabiri caizse halktan adeta okkalı bir tokat yedi, tabi ilk günlerde bu tokatın şaşkınlığı karşısında, suçlu ve suçlular aranmaya çalışıldı.

Ayrıca; hemen akabinde de,

Sn. Cumhurbaşkanı sorumluları bulmak ve sorunların tespiti için sahaya ineceğiz diye açıklamalarda bulundu.

Fakat nafile ve boşuna bir arayışın olduğu daha ilk günlerde belliydi.

Çünkü?
Asıl sorunun AK Parti yönetiminin yanlış politikalarından kaynaklandığı ve AK Parti'nin hemen hemen tüm bireylerinin, bu hezimette payı olduğu apacık ortadaydı.

Bu vesileyle, bu seçim neden kaybedildi?

Asıl sorun nereden kaynaklandı?

Halkın içinde ve halktan biri olarak açık ve net bir şekilde, bunun sebeplerini sizlere başlıklar halinde aktarmak istiyorum....

Bu halk size;
Kadının beyanı esastır ve süresiz nafaka gibi feminist politik yaklaşımlar yanlıştır, ülkenin en önemli temel taşı olan aile kurumu dağılıyor dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Mülakatı kaldırın, kurmaylarınız yüksek puan alan kişilerin yerine, düşük puan alan, liyakatsiz kendi yandaş ve akrabalarını kurumlara yerleştiriyor.

Bu vesileyle gençlerin emekleri, hayalleri ve en önemlisi de geleceği çalınıyor dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Başta çocuklar olmak üzere bir çok kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olan sokak köpekleri sorununu çözün, vatandaş sokaklara çıkamıyor, can güvenliği kalmadı, insanları köpek lobisine ve mama fabrikalarına kurban etmeyin dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
C.B. Sarayın giderleri çok fazla, ayrıca makam araçları, uçak sayıları ve binlerce gereksiz danışman ve koruma ordusu fuzulidir, yetimin, garip ve gurabanın hakkı var, israf yapmayın haramdır dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Camilere siyaset karıştırmayın ve din adamlarından elinizi çekin, bu yanlış tutumunuz halkı, özellikle de gençleri İslamiyet'ten ve camilerden soğutuyor, bırakın imamlar hutbelerini kendileri okusun dedi, DİNLEMEDİNİZ..

Bu halk size;
Sayıları beş milyonu bulan ve bu halkın sırtında kambur ve yük olan Suriyeli mültecileri yıllardır din kardeşi ve misafirlerimiz diyerek barındırdınız, artık yeter misafirlikte kardeşlikte bir yere kadar bu yükü ülke olarak taşıyamıyoruz geri gönderin dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Sebze ve meyve fiyatlarında tarla ile market arasında uçurum var, hükümet olarak bunu önleyin, aradaki bu tekelci, rantçı ve bu fırsatçıları engelleyin, bu işler marketlere zabıta göndererek ve sembolik cezalar keserek önlenemez dedi, DİNLEMEDINİZ.

Bu halk size;
Ülkenin her köşesine Üniversite açmak marifet değil, bakın ortalıkta binlerce psikolojisi bozulmuş işsiz üniversite mezunu genç var, piyasada çalıştıracak personel bulamayan bir çok özel sektör ve fabrikalara da eleman gerekli bu yönde çalışmalar yapın dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Ülke de sadece beş firma yok! Bir çok ihaleyi ısmarlama ve özel teklifle verdiğiniz yandaş beşli firma yaklaşımı yanlıştır, kul hakkına giriyorsunuz, devletin lehine olan başka firmalara da teklif verme fırsatı verin dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Hakimlerin ve savcıların üzerinde kurmuş olduğunuz baskıyı kaldırın, kişiden veya kurumdan yana değil, bırakın mahkemelerde hukuktan ve adaletten yana karar versinler dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Ortalıkta binlerce üniversite mezunu işsiz genç varken, bir den çok kurumda görev vererek, huzur hakkı adı altında, çoklu maaş almalarını sağladığınız kurmaylarınızın yerine, bu gençlere istihdam sağlayın dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Seçim mitinglerinde alanları dolu göstermek için bu halkın parasını heba ederek, başka il ve ilçelerden partili taşımayın, daha doğrusu yıllar önce iletişimin olmadığı zamanlarda yapılan seçim mitingleri artık gereksiz, insanları koyun misali alanlara doldurmayın dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Emeklilerin 25 yıllık çalışmalarının ve emeklerinin karşılığı sadaka gibi verdiğiniz, asgari ücretin bile çok altında olan, böylesi bir düşük maaşı bu emektarlara reva göremezsiniz dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Bin bir emekle kurulan ve bu devletin ve halkın malı olan başta şeker fabrikaları olmak üzere, bu işletmeleri satmayın, aksine daha çok fabrika kurun, istihdama ön ayak olun, insanları gözü doymayan holding sahiplerinin ve yabancı sermaye güçlerinin inisiyatifine bırakmayın dedi, DİNLEMEDİNİZ

Bu halk size;
Vatandaşa hiç bir faydası olmayan Vakıf, dernek, cemaat ve tarikatlara yapılan yardım ve ödemeleri kesin ve ayrıca yüksek fiyatlarla kiralanan devlet binası uygulamasından vaz geçin dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Bu halk size;
Milletvekili makam araçlarının, yüzlerce danışmanların sayısını düşürün, mahalle muhtarlıklarını kaldırın, motorcuyu, topçuyu ve 18 yaşında çocukları millet vekili yapmayın, kodaman firmaların ve spor kulüplerinin vergi borçlarını silmekten vazgeçin, yandaş firmalara verdiğiniz yap, işlet, devret uygulaması yanlış, kur korumalı mevduat hesabı bütçeye ek yük kaldırın dedi, DİNLEMEDİNİZ.

Aslına bakarsanız bu halk size çok şey dedi de, fakat siz dinlemediniz.

Ne yazık ki iktidarın sağladığı mevki, makam ve güç hırsı sizleri halktan kopararak kör ve sağır yapmıştır ve ne yaparsak yapalım, nasılsa yıllardır kazanıyoruz rahatlığı ve bu rahatlığın neticesinde gelen yanlış ve hatalar size kaybettirdi, bu sebeple sorunu ne sahalarda ne de başka yerlerde aramaya gerek yok,

Kendi düşen ağlamaz misali,
Asıl bu sorunu siz yarattınız ve siz kaybettiniz.

SELAM VE DUA İLE

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Çetin Çevirel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi