HAZAR KRALININ ÇOCUKLARI VE DIŞ MİHRAKLAR

 1300 yıl önce Karadeniz ve Hazar Denizi arasında yer alan ve bugün Gürcistan sınırları içerisinde kalan bölgede Hazarlar yaşardı. O dönem, Hristiyanlar ve Müslümanlar arasında savaşlar vardı. Bu iki inanç gurubu arasında sıkışan Hazarlar hangi inancı tercih edeceklerini düşünürken, ülkede başka bir ırkın daha var olduklarını gördüler. Bu ırk, hem Hristiyanlarla hem de Müslümanlarla ticaret yapan Yahudilerdi. Hazar Kralı Bulan ülkesinin istila edilme tehlikesini bertaraf etmek için tüm halkıyla birlikte Yahudiliği kabul etti. Bugün, Yahudi nüfusunun %90’ını oluşturan bu Yahudilere “Aşkenazi Yahudileri” denilir.

 Hazar kralı Bulan, bugün çocuklarının neler yaptığını görseydi çok şaşırırdı.

 Bu Hazarların bir kısmı Avrupa kıtasına gelerek yerleştiler. Madencilik ve ticaretle uğraştılar. Daha sonra ise petrolü keşfettiler. Petrol, bunlar için çok önemli bir gelir kaynağı ve onların dünya egemenliği için tek yoldu. 

Madrid’deki Almaden madenlerinin işletme hakkını elde ettiler. Avrupa’daki tüm Cıvayı tekeline aldılar.  Kanada, yeni Kaledonya ve Norveç’te çıkarılan Nikeli kontrol altına aldılar. İspanyadaki Bakır ve Kurşunları, Kafkas Petrollerini ele geçirdiler. Güney Afrika’da çıkarttıkları Altının sadece miktarını değil, aynı zamanda onun fiyatını da belirliyorlardı. 

Almanya’da Bauer adlı bir Hazarlı “Rothschild” hanedanlığını kurdu. Bu hanedan finansal hile ve entrikalarla dünyanın en büyük servetini tefecilikle elde etmiş ve zamanla bütün paraları kontrol eder bir duruma gelmişti. Dünyadaki ilk bankacılık sistemini de bunlar icat etmişlerdi. 

1694’te İngiltere hükümeti tarafından kontrol ediliyormuş izlenimini veren ve İngilizlere faizle borç veren “Bank of England” bu Yahudiler tarafından kuruldu. Önce İngiliz parasının alım gücünü düşürmek için yüksek miktarda para bastılar ve piyasaya sürdüler. Daha sonra para miktarını kısmaya başladılar ve en sonunda da halkın borç batağına saplanmasını ve iflasları keyifle izlediler. Daha sonra ise borçlanan ve iflas eden kişilerin mülk ve servetlerine el koydular. 

“Bank of England” dünyadaki bütün merkez bankalarının bağlı olduğu bir bankadır. ABD’deki “Federal Reserve Bank” (FED =Amerika Merkez Bankası) tamamen “Bank of England”a aittir. Onun için, ne Amerika Kongresi’nin ne de Temsilciler Meclisi’nin FED’i denetlemeye yetkisi yoktur. 

 Amerika hükümeti hem FED’e borçlanıyor hem de ihtiyacı olan parayı da yine FED basıyor.

Aslında FED, ABD’ye ve dünyaya verdiği borç paraları geri isterse bu bütün dünyanın ekonomik yıkımı olur.

Dünyadaki bütün ülkelerin Merkez Bankalarında bu ailelerin adamları vardır. İran, Küba, Kuzey Kore gibi birkaç ülkenin Merkez Bankalarına daha adamlarını sokamadıkları tahmin ediliyor. 

Rothschild ve diğer akraba ailelerin asıl zenginleşme süreçleri ise savaş ticareti yapmalarıyla başladı. Avrupa ve Amerika’ya yerleştikleri dönemde çıkan savaşların nerdeyse tümünde parmakları vardı. Ülkeler arasında savaş çıkartıp, her iki tarafa da faizle borç veriyorlardı. 

Rothschildler, Birinci Dünya Savaşı’nı hem Rusya’da Bolşevik rejimini yerleştirmek hem de Filistin’de bir “Yahudi devleti” kurmak için çıkarmışlardı. 

Baron Edmond De Rothschild, Filistin’de 506 kilometrekarelik bir toprak satın almış ve burayı Yahudiler için bir yurt yapmayı planlamıştı. 

Bu devleti kurmanın asıl amacı; Tespit ettikleri Ortadoğu Petrol bölgelerinin güvenliğini sağlamak ve buraları devamlı kontrol altında tutmaktı. 

Ancak bir Yahudi devleti, bir askeri devlet olarak petrol bölgelerinin bekçiliğini yapabilirdi. Fakat Avrupa’dan gelecek kontrolsüz Yahudi göçleriyle buranın tehdit altında kalmasını da istemiyorlardı. 

Rothschild, 1882-1899 arasındaki 17 yılda Filistin’in Yahudi kolonizasyonu için 100 milyon dolar harcamıştı. İsrail’i kurmak pahalı bir projeydi. Buraya fakir ve eğitimsiz Yahudilerin gelip yerleşmesini istemediği için de bu Yahudileri ortadan kaldırmak istiyordu. Yahudi kökenli devlet adamları eliyle (yani Hitler, Stalin, Churcihill ve Roosevelt) yeteri kadar Yahudi öldürdükten sonra, İkinci Dünya Savaşı bitirildi ve İsrail devleti kuruldu. 

Rusya’daki Yahudilerin ortadan kaldırılması işi Stalin’e, Avrupa’daki Yahudi göçmenlerin ortadan kaldırılması işi de Nazi Almanya’sına yani Hitler’e bırakıldı. Almanya Yahudi soykırımı nedeniyle İsrail’e hala tazminat ödemeye devam ediyor. 

İngiltere’nin başkenti Londra’nın tam merkezinde 1580 kilometrekarelik bir alana yayılmış olan bir bölge vardır.  Bu bölgeye “The City of London” denilmektedir. Nüfusu 4.000 kişidir. Oysa Londra’nın nüfusu 8 milyon civarıdır. Burası Büyük Britanya’ya ait değildir. Bağımsız bir şehirdir. Finans merkezidir. Dünyanın en güçlü egemen devletidir diyebiliriz.

İngiliz soyluluğunun temsilcisi milyoner Yahudiler ise şunlardır: 1. Rothschild, 2. Montefiore,  3. Goldsmidt,  4. Sassoon,  5. Samuel,  6. Mond,  7. Isaacs. 

Bunlar, İngiliz siyasetini kontrol eden ve yöneten ailelerdir. İngiliz İmparatorluğu ve onun gerçek başkenti “The City of London”ın yöneticileridirler. 

Neredeyse bütün dünya devletlerinde başa gelecek siyasetçiler ve hükümetler bunlar tarafından dizayn edilmektedirler. 

Dünya siyasetinde ve ekonomisinde olağan-üstü krizler, çalkantılar ve büyük değişiklikler oluyorsa, bu, Rothschildler öyle istediği içindir. 

Dünya bankacılık sistemi, borsalar, dünya paralarının ve altının değer tespiti… Hepsi onların elindedir. 

Bu aileler, ta o zamandan beri istediği ülkede istediği kişi veya kişileri başa getirip, çıkarları doğrultusunda dünyayı yönetiyorlar. Hem Hristiyan hem de İslam ülkelerinde, kendilerinden olan veya çıkarlarına uyacak kişileri, oranın en iyi inancına sahip kişiler şeklinde göstertip seçtirebiliyorlar. Her ülkenin “Dış Mihrakları” işte bunlardır. 

Kaynaklar:

Dr. John Coleman (Rothschild Dynasty)

Dean Henderson. (The Federal Reserve Cartel)

Arnold Leese (Gentile Folly: The Rothschilds)

Turgut Gürsan (Rothschild Hanedanlığı)

A view of of the Rothschild’s involvement in World War II and the founding of Israel

 

Ömer KOTLUK

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ömer Kotluk - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van Havadis Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van Havadis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van Havadis editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van Havadis değil haberi geçen ajanstır.Van Markaları

Van Havadis, Van ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (432) 214 30 30
Reklam bilgi