Van Gölü

Son dakika Van Gölü haberleri ve Van Gölü haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. Van Gölü ile ilgili 372 haber listeleniyor.

Van Gölü Haberleri

HDP Van Milletvekili Sarısaç, Altınsaç yolunu sordu

HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan turistlerin uğrak yerlerinden olan Altınsaç Mahallesi'nin yol sorunu hakkında TBMM'...

Van Gölü’nde sular çekildi balıkçı tekneleri limana giremedi

Van Gölü’nde küresel iklim değişikliğinin etkisiyle suların çekilmesinden dolayı sığ kalan yerlerde balıkçı tekneleri limana giremedi.

Van Edremit’te Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü Kuruldu

Van’ın Edremit Belediyesi, ‘Sıfır Atık  ve İklim Değişikliği’ müdürlüğünü kurar 'Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünü' kuran ilk belediye oldu.

7.2’lik Van depreminin aktivitesi devam ediyor

Van’ın Çarpanak Yarımadası ile Mollakasım bölgesinde 2011 yılında meydana gelen 7.2’lik Van depreminin aktivitesi devam ediyor.

Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Van Gölünün doğusu hareketli

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Van'daki deprem hareketliliği hakkında haritayı paylaşıp "Van Gölünün doğusu hareketli" uyarısında bulundu.

Başkan İlhan: Van gölü koruma kanunu mutlaka çıkarılmalıdır

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, yaptığı açıklamada: "Van gölü çevresinde ki belediyelerin insafına terkedilemeyecek kadar bölgemiz ve ülkemi...

Van’da Van Gölü Havzasında Suyun Geleceği paneli düzenlendi

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) işbirliğinde “Van Gölü Havzasında Suyun Geleceği” paneli düzenlendi.

Van Gölü’ne indirilen Yüzen Otel’de çalışmalar devam ediyor

Van’ın Edremit Belediyesi tarafından ‘Yüzen Otel’ projesi kapsamında Van Gölü’ne indirilen atıl durumundaki feribotta çalışmalar devam ediyor.

40 yıldır kimse düşünmemişti!

40 yıldır kimse düşünmemişti! Van’da kırk yıldır, böyle bir konunun düşünülmemesi, çeşitli güzel tartışmalara yol açtı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi...

Van Gölü’nde rekor düzeyde balçık ve dip çamuru temizlendi

Van Gölü'nün kirlilikten kurtulması için yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 15 bin metreküp balçık ve dip çamuru temizliği yapıldı.

Tuşba Belediyesi'nin Van Gölü çalışmaları devam ediyor

Van'ın Tuşba Belediyesi, en güzel sahil ve koyları barındıran Van Gölü sahil kesiminin turizme kazandırılması için başlattığı girişimlerini sürdürüyor...

Van Gölü’nde sular çekildi! Yüz yıllık iskele ortaya çıktı

Van Gölü’nde küresel iklim değişikliğinin etkisiyle su çekilmesi artarken, yaklaşık yüz yıllık balıkçı iskelesi ilk kez su yüzeyine çıktı.

Başkan Say: Edremit daha da güzelleşecek

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, 2 yıllık faaliyet raporunu açıklayarak "Projelerle Edremit daha da güzelleşecek" dedi.

Van Gölü Orta Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi’nin satış sözleşmesi imzalandı

Van Valiliği Hüsrevpaşa Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı ile ‘Van Gölü Orta Ölçekli Küçük Sanayi Sitesi’nin satış sözleşmesi imzalandı.

Van Gölü korona virüsün çoğalmasını engelliyor!

Van Gölü’nün suyuyla hazırlanan spreyin, potansiyel hidrojen (pH) değerinin yüksek olması nedeniyle korona virüsün yayılımını engellediği tespit edild...

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz