Sınav

Son dakika sınav haberleri ve sınav haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. sınav ile ilgili 57 haber listeleniyor.

Sınav Haberleri

Bakan Selçuk’tan YKS müfredatı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, YKS sınavı müfredatına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamaya göre adaylar 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminde...

ÖSYM 9 sınavı erteledi

ÖSYM 9 sınavı erteledi.

20 bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, binlerce öğretmen adayının beklediği, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınav sonuçlarının açıklandığını belirtti.

Bir bakışta öğretmenlik mesleğinin fedakârlığını görüyorlar

Van’da öğretmenlik mesleğine ilk adım atışlarında Van’da terör ve depremden dolayı vefat eden öğretmenlerin anısına yaptırılan hatıra köşesiyle karşıl...

Büyükşehir üniversite öğrencilerini ücretsiz taşıyacak

Van Büyükşehir Belediyesi Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Öğrenim gören öğrencileri sınav süresince ücretsiz olarak taşıyacak.

Öğrenciler için güzel bir haber

Sınava hazırlamanın en kolay yolu

Büyükşehir’in çorba ikramı YYÜ’lü öğrencilerin içini ısıttı

Van Büyükşehir Belediyesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde öğrencilere sınav haftasında sıcak çorba ikramında bulunuyor.

Kız öğrenci sınava girmek istemediği için ikinci kattan aşağı atladı

Pendik'te lise öğrencisi genç kız, okulda yapılacak sınava girmek istemediği için kendisini 2. kattan aşağı attı. Vücudunda kırıklar oluşan genç kız h...

Kayatürk'den YKS sınavı mesajı

AK Parti Dışişleri Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek olan öğrenciler için mesaj yayımladı.

AKKA İnşaat'tan YKS mesajı

AKKA İnşaat yetkilileri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek olan öğrenciler için mesaj yayımladı.

Eğitimci-İşadamı Necatin Demir'den YKS sınavı mesajı

Eğitimci-İşadamı Necatin Demir, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek olan öğrenciler ve aileleri için mesaj yayımladı.

Van'da sınav çıkışı ulaşım çilesi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren binlerce kişi, çıkışta ulaşımda büyük sıkıntı yaşadı.

Dershane seçimi yaparken hangi kriterler önemli ?

Doğru dershane seçimi nasıl olmalı diyorsanız işte size birkaç öneri..

LGS Sınav Sonuçları Açıklandı !

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Sınava Geç Kaldı Diye Almadılar !

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) tüm illerde olduğu gibi Van’da da yapılırken, sınava 1 daki...

Sınav hazırlığında İpekyolu farkı

Van merkez İpekyolu Belediyesi, eğitime verdiği kayıtsız şartsız destek çerçevesinde bu kez de LGS, TYT ve AYT sınavlarına katılacak öğrencileri unutm...

LGS heyecanı başladı !

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından liselere yerleştirmede bu yıl ilk kez uygulanan ve isteğe bağlı girilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS), tüm yurtt...

İpekyolu'ndan ‘LGS, TYT ve AYT’ deneme sınavları

Van’ın İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile İpekyolu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda ‘LGS, TYT ve AYT’ deneme sın...

‘Sınavsız İkinci Üniversite’ tanıtım çalışmaları

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Van Bürosu, ‘Sınavsız İkinci Üniversite’ tanıtım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir'den Eğitime Tam Destek !

Van’da üniversite ve liseye geçiş sınavlarına hazırlanan 104 bin öğrenci, Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz deneme sınavının heyecanını yaşadı.

MEB, sınavla girilecek liseleri açıkladı

8'inci sınıf öğrencileri, 2 Haziran'da yapılacak isteğe bağlı merkezi sınav başvurularını, yarından itibaren 18 Nisan'a kadar yapabilecek.

Tuşba'da Ödüllü Deneme Sınav !

Tuşba Belediyesi, ilçe genelindeki 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik ödüllü deneme sınavı yaptı.

25 Mart'ta Bursluluk sınavı yapılacak

TED Van Koleji bünyesinde 25 Mart'ta, Okula Kabul ve Bursluluk sınavı yapılacak.

128 Kişi Gözaltına Alındı !

Van’da yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) sınavına başkasının yerine giren 64 kişi ile 64 kursiyer hakkında işlem yapıldı.

‘Okula Kabul-Bursluluk’ sınavı

Van’da, Eğitim alanında önemli bir yere sahip olan Bil Koleji, öğrencilerin geleceği açısından önemli bir sınav kararı aldı.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz