Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat ZORLUOĞLU; Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) destekleriyle başlatılan ve ilimizde ise; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Genç Ağaçlar Kök Salıyor’ projesi kapsamında Edremit Gebze Su Sporları Merkezi bahçesinde düzenlenen iftar programına katılarak gençlerle bir araya geldi. Vali Zorluoğlu, tek tek masaları dolaşarak selamladığı davetlilerle kısa süreli sohbetler gerçekleştirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda düzenlenen Gençlik İftarı Programına Van Valisi Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve gençlerden oluşan 1000 kişilik katılım sağlandı.

Edremit Su Sporları Merkezinde düzenlenen programda iftar sonrası açılış konuşması yapan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Murat ZORLUOĞLU beyefendinin genelde ilimize özelde ise kurumumuza kazandırmış olduğu çok önemli bir güdümlü Sosyal Destek Programı (SODES) projesinin sponsorluğunda o projenin desteğiyle bu yılki programlarımızı hem merkezde hem ilçelerimizdeki gençlik merkezlerimizde icra ediyoruz.

Ben buradan gençlik spor ailesi adına, Van Gençliği adına kurumumuz üzerinden yaklaşık beş milyonluk bir bütçeyle bu yıl 22.000 genci hedefleyen bu projeyi ilimize kazandıran başta sayın valimize ve bu projenin geçmişten gelen tecrübesiyle yürümesinde büyük emek sarf eden ve bizlere önemli bir oranda katkı sağlayan sayın Adnan Gül bey efendiye gençlik spor ailesi ve siz sevgili gençler adına çok ama çok teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.” Diye konuştu

İftar yemeği sonrasında gençlere hitap eden Vali Zorluoğlu, “Allah iftarınızı kabul eylesin. Sizlerle birlikte bu iftar sofrasında bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Hepinizi sevgiyle, muhabbetle selamlıyor, gönülden kucaklıyorum” diye konuştu.

Van’da bu yıl çok farklı, çok güzel bir Ramazan ayı yaşandığına dikkat çeken Vali Zorluoğlu, büyükşehir ve ilçe belediyelerinde görevlendirmeler yapıldıktan sonra olumlu değişimlerin birçok alanda olduğu gibi Ramazan’a da yansıdığını ifade etti.

Hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerinin düzenlediği Ramazan etkinlikleri ile ilçe ziyaretlerinde karşılaştığı güzel manzaralardan söz eden Vali Zorluoğlu, en önemli zenginliklerinin genç ve dinamik nüfus olduğunu kaydederek şunları söyledi:

“Sevgili gençler, sizlere, sizlerin dinamizmine, meseleleri hakkaniyetle, adaletle, bilgiyle değerlendirme ve karara varma becerinize sonuna kadar güveniyoruz. İnşallah sizler bu ülkeyi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırarak, muasır medeniyeler seviyesinin de üzerine çıkaracaksınız.” dedi.

Semaver çayı ikramları ile bir süre Gençler ile sohbet imkanı bulan vali Zorluoğlu programın icrasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Murat Zorluoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Gençlik ve Spor Hizmetleri Danışmanı Adnan Gül, vali yardımcıları ve kurum amirlerinin de

katıldığı program Vali Murat ZORLUOĞLU nun gençlerle hatıra fotoğrafı çektirmeleri ile sona erdi.