YYÜ Rektörü Hamdullah Şevli göreve başladığı günden itibaren, Üniversitenin daha iyi yerlere gelmesi ve görev değişikliği konusunda titiz bir çalışması sergilemesi tüm hızıyla devam ediyor.

Rektör Şevli, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevine Vanlı Mete Burak Sönmez’i ataması, Van kamuoyunda sevinçle karşılandı.

Mete Burak Sönmez kimdir?

1983 yılı Van/Erciş doğumlu olan Mete Burak Sönmez, ilköğretim ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olup, Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora eğitimi devam etmekte olan Sönmez,  Belediyecilik alanında yayınlanmış 1 adet kitabı ve makaleleri vardır. 5 yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesinde AR-GE birimlerinde Uzman ve Koordinatör olarak görev yapmış, 2 yıl Beylikdüzü Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde yöneticilik yaptıktan sonra, 4,5 yıl Esenyurt Belediyesinde görev yapmıştır.

 3.5 yıl Halkla İlişkiler Müdürü ve Basın Yayın Müdürü görevlerini birlikte yürütmüş akabinde Belediye Başkan Yardımcısı ve Encümen Başkanı olarak görev yapmıştır. vanhavadis