Kafalar isimli YouTube kanalı ile tanınan Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin'in de aralarında bulunduğu 145 kişi Tekirdağ’da karantinaya alınmıştı. 14 günlük karantina sürecinin sonunda tahliye oldular.

KARANTİNA ALTINA ALINMIŞLARDI
Grup üyeleri yurtta kendilerine çok iyi bakıldığını, kafalarını dinlediklerini ve evlerine döndüklerinde projelerine devam edeceklerini söyledi.Bir proje için Brezilya’ya giden Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’in oluşturduğu ‘Kafalar' gurubu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle farklı ülkelerden getirilen 145 kişi ile birlikte Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 14 gün süreyle karantina altına alınmıştı.
Bugün karantina günleri dolan vatandaşlar gelen otobüslerle evlerine gönderilmeye başlandı. Yurtta bulunan Kafalar grubunun üyeleri de tahliye sonrası testlerinin negatif çıktığını ifade etti. Grup üyelerinden Fatih Yasin yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 14 gündür devletimizin bize tahsis etmiş olduğu yurtlarda kaldık. Çok memnunduk buradaki bütün ekip arkadaşlarımıza ve diğer arkadaşlarımıza çok özverili ve iyi davrandılar." dedi.

Fatih Yasin "Hepimiz negatif çıktı. Buradaki herkese teşekkür ederim. Şimdi evimize gideceğiz. Evde bir haftalık bir dinlenme sürecimiz olacak. dedi. Yasin son olarak "Evimize geçtikten sonra projelerimizi yazıp başlayacağız” dedi.

Bilal Hancı ise yaptığı açıklamada, “Çok sıkıcı geçmedi. Hem kafamızı dinledik. Zaten yoğun bir iş temposundan çıkmıştık. Arkadaşlarımızla birlikte bu zamanı iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Burada her şey çok iyiydi. Testimizde negatif çıktı." dedi. Hancı, "Brezilya’dan buraya kadar çalışan bütün yetkililere çok teşekkür ederim” dedi.