Organize Sanayi Bölgesi Yerleşkesi sınırları içerisinde bulunan Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılışı yapılan Yöresel Ürünler ve Hediyelik eşya fuarı, 04-13 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacağı söylendi.

81 ilden lezzetlerin buluştuğu fuarda bu yıl 120 firmanın stant kurduğu belirtildi.

Anatolia Gurme Fest yetkilisi Özgür Çelik, Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, fuarda 81 ilden gelen tatların yer aldığını ifade etti.

Van’da İkinci kez fuar düzenlediklerini belirten Fuar yetkilisi Özgür Çelik; "Bu fuarımızda ilki gibi oldukça yoğun başladı. Bugün fuarın ilk günü, beklediğimizin çok üzerinde bir ilgi var. Ücretsiz servislerimiz merkezden fuar alanına gidip-geliyor. Geçen yıl 200 bini aşkın ziyaretçimiz olmuştu, bu yıl bu rakamın 300-350 bini bulmasını hedefliyoruz. Geçen sene 100 katılımcı firma vardı, bu yıl ise 120 katılımcı firmamız var. Türkiye'nin en büyük 4'üncü yöresel ürünler fuarı olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Böylesi Fuarların Vanlılar açısından kültür olarak yerine oturduğunu gösteriyor. Van'da bu işin daha da ilerleyeceğini ve büyüyeceğini de düşünüyoruz” diyen Çelik; “Fuara gelen ebeveynlerin çocuklarıyla rahat gezebilmeleri için Cumartesi ve Pazar günleri mini sirk organize edeceğiz. Yedi gösteri sanatçımız var. Lastik adam, ateş şov ve çeşitli sihirbazlık gösterileri, illüzyonist gösterileri burada yer alacak” diyen Anatolia Fuar Yetkilisi Özgür Çelik, tüm vatandaşları Fuarı görmeye davet ettiğini sözlerine ekledi.