B.Vanspor kulüp Başkanı Servet Yenitürk, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, takıma destek veren kimsenin olmaması üzücü olduğunu belirtti.

Yenitürk, böylesi üzücü bir durumla,karşı karşıya kalmanın üzüntüsünü yaşadığını ifade ederek;  “Ne yazık ki, aradan bir hafta geçmesine rağmen takıma sahip çıkan destek veren birilerinin çıkmaması çok üzücüdür.  

Biz yine kendi imkanlarımızla takımımızı, bu kent ve taraftarlarımız için, yarın Bergama deplasmanına göndermek için hazırlıklarımızı tamamladık. 

  Geçtiğimiz hafta B.Vanspor yönetim kurulunun istifa etmesi ve kongre kararı almasının ardından gözler kimin takıma el atacağına ve destek vereceğine çevrilmişti.

Şu ana kadar takıma sahip çıkan birilerinin  olmaması,  takımın Pazar günü deplasmanda oynayacağı Bergama Belediyespor maçına gidip gitmeyeceği merak konusu oldu.  

Halen Play Off şansı bulunan takımın Bergama maçına gitmemesi beraberinde,  küme düşme riskini getireceği herkes tarafından bilinmesine rağmen, takıma bir elin atılmaması kente derin bir üzüntüye sebep oldu. 

Bugüne kadar,  takım Belediyedeyken sahip çıkan yönetici olmak isteyen vardı. Ama işin rengi değişince, kimse cebinden para vererek takıma talip olmadı.  Takımın en geç Cumartesi maça gitmesi gerekiyor”  diyen Yenitürk,  şu ana kadar takımı sahiplenecek, deplasmana götürecek, destek verecek kimse çıkmamıştır.

Bir kaç gündür takım için bir çok kapıyı çaldık. Ne yazık ki hiç bir yerden bir destek alamadık. Bu kentin takımı bu kadar sahipsiz bırakılması gerçekten üzücüdür.

Takımın en geç Cumartesi deplasmana gitmesi lazım. Gitmediğinde ise küme düşme riski yaşayacaktır. Bu riskli durumun bilinmesine rağmen takıma sahip çıkılmıyor.

Bu kent bu taraftar bunu hak etmiyor. Nerede kaldı ! “ben Van'ı, Vanspor'u seviyorum diyenler?  Takım bir haftadır sahipsiz, kapısını çalan yok. Biz bugüne kadar iyisiyle, kötüsüyle, elimizden geleni yaptık. Gönül isterdi ki birileri de, kalan süreçte çıkıp bu bayrağı devir alsın.  Ne yazık ki, kimse ortalıkta yok. Kimse sahip çıkmasa da, bizler, Bld. Vanspor’u Cumartesi günü yani yarın deplasmana götürme kararı aldık. Van için Vanspor taraftarları bunu yapmamız gerektiğine inandık. Takımımızı yarın Bergama deplasmanına yine kendi imkanlarımızla göndereceğiz. Bilet, konaklama, Doktor ve diğer işlerini bugün hal ettik” diyen Başkan Yenitürk, Seçimden sonra yapacağımız kongrede ise,  görevimizi devir edeceğiz.  Üzüldüğümüz nokta bu bir haftalık süreçte, kimsenin takıma sahip çıkmaması, takımın yalnız bırakılması,  kimsenin uğramamasıdır. Gönül isterdi ki biri veya birileri çıkıp “takımı deplasmana biz götüreceğiz. Vanspor yalnız değil” demesinden yanaydı. Ne yazık ki, kimse yok. Pazar günü evimizde oynadığımız maçta “Yönetim istifa” diye bağıran taraftarlarımıza, şunu söylemek isterim!  biz istifa ettik. Kim sahip çıktı? Yazık,  emek veren insanların emeğine saygı olması lazım.

Her maçımızı ful tribünlere oynadık. Şampiyon olmasak da, bu kent futbol heyecanını, yıllar sonra tekrar yaşaması bile güzel değil mi? Son olarak şunu söylemek istiyorum! Biz takımımız için, bu kent futbolunun geleceği için, bu takıma gönül veren taraftarlarımız için, takımımızı yine kendi imkanlarımızla, deplasmana Bergama maçına götüreceğiz. İnşallah galip gelerek, Van'a dönüp kongre hazırlıklarına başlayacağız"  diyerek, duygu ve düşüncelerini dile getirdi.