Uluslararası Altın Kentler Derneğinin Van Şubesi başkanlığına genel merkez tarafından Neşe Buyruk Önal atandı.

İnsan odaklı şehircilik çalışmalarıyla 81 ilde aktif faaliyetler gerçekleştiren ve kuruluş amacı doğrultusunda şehirlerin gelişmesine ve markalaşmasına toplum nezdinde önemli farkındalıklar sağlayan Uluslararası Altın Kentler Derneğinin Van şubesi başkanlığına genel merkez tarafından Neşe Buyruk Önal atandı.

Ülkemizde pek çok kentte düzenlediği sempozyum ve zirvelerle adından basında sıkça söz ettiren Altın kentler derneğinin Van şubesi başkanlığını iki yıldır başarıyla yürüten İrfan Gülaçar iş yoğunluğu ve 2018 yürüttüğü seçim çalışmaları nedeniyle dernek çalışmalarına yeterli vakit ayıramayacağı mazereti ile kısa süre önce bıraktığı görevini düzenlenen törenle genel merkez tarafından göreve yeni atanan başkan Neşe Buyruk Önal’a devretti.

Genel merkez tarafından yapılan yazılı açıklamada “ Van şubemizin kuruluşunda aktif görev ve sorumluluk alan ve bu güne kadar şube başkanlığını özveri ve başarıyla yürüten sn. İrfan Gülaçar’a yaptığı başarılı çalışmalardan ötürü derneğimizin yönetim kurulu adına teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında kendisine başarılar dileriz.  Dernekçilik hizmette bir bayrak yarışıdır, bu gün genel merkezin resmi olarak görevlendirmesiyle bu bayrağı yeni şube başkanımız Neşe Buyruk Önal hanımefendi devralmıştır. Kendisine yeni görevinde Van’da yürüteceği çalışmalarda başarılar dileriz.”  

Van Havadis haber merkezi Haber Yorum:Sefa Bildik