İLK TERCİHİM eğitim kurumlarının açılışına Avsu mühendislik yönetim kurulu Başkanı,siyasetçi,25.dönem Ak Parti Van Milletvekili adaylarından Sabahattin Gülengül,Organize Sanayi bölgesi Başkanı Şemsettin Bozkurt,İl Emniyet Müdür yardımcısı M.Semih Süer,Y.Y.Ü Diş Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şefik Tüfekçi,Ölmez yapı elmanları inşaat şirketi adına Yasin Ölmez,Şaban Ölmez Ak Parti yönetim kurulu üyesi engelliler koordinasyon başakanı Sabahat Aras Şen ve  çok sayıda davetliler katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Organize Sanayi Başkanı Şemsettin Bozkurt ‘’Böylesi güzel ve ferah bir ortamı eğitime katkı sunmak için emek harcayan herkese teşekkür ediyorum.Birbirinden kıymetli hocalarımız var ‘’diyerek açılış kurdelesini kesti.

 %100 eğitim garantisi veren İLK TERCİHİM yabancı  dil eğitim merkezi bünyesinde oluşturulan Yabancı Dil Kurumunda vip sınıflarıyla farklı konseptle sınavlara yönelik öğrenci gruplarıyla, her seviyede çeviri, özel amaçlı ve Mesleki İngilizce sınıfları oluşturarak dil eğitimleriyle  hizmet vermeye başladı.

 

İlk Tercihim Yabancı Dil kurumu  ile artık yabancı dil pratiği yapmak için yurt dışına çıkılmayacağını belirten İlk Tercihim Yabancı dil Kurumu  Müdürü Nedim Ölmez'' İngilizce,Almanca,Fransızca,Arapça,Farsça ve İspanyolca Dillerinde özel ve grup dersleri  vermekteyiz.10 kişişlik konforlu sınıflarımızda kamera projeksiyon,bilgisayar ve teknolojik  donanımlar mevcuttur.Kurumumuzda  6 tane birebir ders sınıfı 12 adet gerup dersliği olmak üzere toplam 18 derslikten eğitim vermekteyiz.Ölmez İngilizce'de Yds,Yök dil,Genel İngilizce,Lys-5 sınavlarına öğrencilerimizi eğitimli bir şekilde hazırlamaktayız.

Ayrıca  Kpss Genel Kültür,Kpss Eğitim Bilimleri,Kpss ÖABT, Kpss ön lisans ve Dgs sınavlaınada öğrencilerimizi hazır hale getiriyoruz. İnsanlar yıllarca öğrendikleri yabancı dili kâğıt üzerinde bırakarak kimse konuşamıyor. Ölmez  birikimli ve donanımlı hocalarımız var. Öğretmenlerimizin 3'ü yabancı olmak üzere 19 öğretmenimiz görev yapmaktadır.Van'a  yabancı dil eğitiminde çok önemli hizmetler vereceklerini i belirterek Dilde esas olan yapıdan ziyade direk konuşmaya yönelik çalışmalar sergilemek gerekiyor.%100 öğrenme garantili vereceğimiz uygulamalı eğitimlerle yabancı dili konuşur hale getirerek, Serhat Şehrimiz Van'da  var olan turizm potansiyelini desteklemek istiyoruz. Özellikle dışardan gelen birçok insanla iletişim kurulamıyor. Bu iletişimi dışarıdan gelen insanlarla değil, Van´da yaşayanlarla yapmalıyız. Kurumumuza  gelecek arkadaşlara 10 kişilik sınıflarda değişik diyaloglarla uzman hocaların himayesinde 7´den 70´e herkese kısa bir sürede İngilizceyi konuşma ve yazmayı sevdirerek öğreteceğiz, “ifadesini kullandı.