Van turizmine büyük katkısı olan mavi bayraklı plajın su ihtiyacını karşılama çalışmalarına başlayan VASKİ, kent turizminin gelişmesine yönelik hizmetleri ile takdir topluyor. Genel Müdür Ali Tekataş çalışmaları yakından takip ederek, ekiplerden bilgiler aldı.

Mavi Bayraklı Plaja 7 km’lik mesafeden içme suyu çekiliyor. Çalışmalar bir ay içinde bitirilecek.

Van’da açılan ilk mavi bayraklı plajın altyapı çalışmalarını sürdüren VASKİ, turizm için büyük önem taşıyan bu yatırıma destek veriyor.

Tuşba Belediyesinin Molla Kasım Mahallesi sahilinde açtığı ve deniz dışında bir göl kıyısı için verilen ilk Mavi Bayraklı Plaja su hattı çekmek için VASKİ kolları sıvadı.

VASKİ’nin başlattığı su isale hattı çalışmlarını Genel Müdür Ali Tekataş da yerinde inceleyerek bilgiler aldı bir süre çalışmaları takip etti.

Yeni yapılan 300 metreküplük su deposundan 7 km’lik bir hat çekilerek plajın su sorunu çözülmüş olacak.

Bunun yanı sıra çalışmalar çerçevesinde 5 vana odası, 700 metre servis yolu, 1 adet terfi binası ve 3 adet vantuzun yapımı da gerçekleştiriliyor. Su isale hattının yaklaşık bir ay içerisinde bitirilip plaj suya kavuşturulacak.

VASKİ, Van turizmine destek için Akdamar Adasına da tarihinde ilk kez tatlı su götürme projesini uygulamaya almıştı. Projede önemli mesafeler katetti. VASKİ bu konuda ki çalışmlarını da sürdürüyor. Sonbahar ayları sonunda adaya su verilecek.