Borç batağında olan VASKİ, vurdum duymaz haliyle, ne yapacağını şaşırmış durumda. Acilen Müfettişlerin görevlerini yapması gerekir. Devlet Müfettişlere maaş veriyorsa, Müfettişlerin de korkmadan ve cesur bir şekilde denetimlerini yapması gerektiğine inanıyorum.  Müfettişler, sadece özel sektör için değil, devlet kurumlarını daha çok denetlemesi gerekir diye düşünüyorum.  Hele ki devlet kurumunda bir şeyler ters gidiyorsa ve bizim gibi Gazeteciler de bunu dile getiriyorsa, Müfettişlerin mutlak suretle, bu konunun üzerine gitmesi gerekir. Kim ki, olumsuzlukları yada devleti zarara uğratan kişileri görmezlikten geliniyorsa onlarda en az, devleti zarara uğratan birim amirleri kadar, suça ortak ve vebal altına olduklarını unutmamaları gerektiğini düşünüyoruz.   

Cevaplaması üzere, Vaski Genel Müdürü Sayın Tekataş'a iki sorumuz olacak?

Son zamanlarda İller Bankası neden VASKİ'ye kredi vermiyor?

 Yoksa artık güven mi duymuyorlar? Yada bizim bilmediğimiz başka şeyler mi var.

VASKİ'nin devlet nezdinde kredisi tükendi mi yoksa biz mi öyle okuyoruz?

Kamuoyu merak etiği için bizlerde sormak istedik.

VASKİ Genel Müdürü sayın Tekataş, yaklaşık 10 gün önce hangi Belediye'den ne kadar borç para aldı? Yalan ise söylesin, bizde yazalım halk doğruyu öğrensin.

Yüksek meblağda alınan borç para nereye harcandı?

Hangi Belediye'den ne kadar borç para aldığını, bu parayı ne zaman nasıl geri ödeyeceğini açıklayabilir mi? Açıklasınlar bizlerde baş göz üstünde yazalım.

Sayın Tekataş, Elazığ'a Belediye Başkan adayı olarak gösterilmedi, bunun üzerine Van'a dönüşlerinde, sık sık neden izne ayrılıyor, acaba bir açıklaması var mı?

Aklımıza kötü şeyler gelmiyor değil. Yoksa  VASKİ gibi güzide bir birimi itibarsızlaştırmak için özel bir çaba mı harcanıyor? Vanlılar, aklıselim bir cevap bekliyor.

Kamuoyu bu soruların cevabını merakla beklemektedir.  

Dediğimiz gibi, asla ve asla kimseyi zan altında bırakmak istemiyoruz. Tek amacımız çok değerli, çok namuslu, çok iyi niyetli Van halkının bu soruların cevabını merak ettiği içindir. Sayın Tekataş'ın cevaplaması üzere, bizlerde bu konuları kaleme almak istedik. Verilecek her cevabı harfiyen,  noktasına ve virgülüne dokunmadan Gazetemizde yer vereceğimize dair kamuoyu önünde söz veriyoruz.