2018 yılı içerisinde bir çok mahallede yeni hizmet atağına geçecek olan VASKİ, bilhassa su sıkıntısı çeken yerleşim yerlerinin tespitini yaparak, buralara öncelik tanıyacak.

Van’ın Çatak İlçesine bağlı Teknecik Mahallesi Saygın Mezrasına giden VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, mahalle halkı ile bir araya geldi. Mahalle Muhtarı Mustafa Abukan’dan bilgiler alan Tekataş, mahalleye bağlı Saygın Mezrasında su sıkıntısının yaşandığını bunun için gereken çalışmanın yapılacağı müjdesini verdi.

Mahalle halkı ile görüşen Tekataş, mezrada da incelelemelerde bulunarak, yapılacak sondaj yeri ile ilgili bilgiler aldı. Çocuklarla da yakından ilgilenip hediyeler veren Tekataş, şimdiye kadar ihmal edilen, hizmetten mahrum bırakılan yeni yerleşim yerlerine Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu’nun da öncülüğünde yeni hizmet hamlesi gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, vatandaşımızın taleplerini dikkate alıyoruz. Bizler de bizzat sahaya çıkarak yerinde incelemeler yapıyor, halkımızla bir araya geliyoruz. Saygın mezramızın sakinlerini de suya kavuşturmak için yeni sondaj açarak bu sıkıntıdan kurtarmış olacağız” dedi.

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın incelemelerine VASKİ Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç’de eşlik etti.