Van Havadis Gazetesi adına ziyarette bulunduğumuz Van su ve Kanalizasyon Genel Müdürü İnş. Mühendisi Ülker Cem Kaplan, önemli açıklamalarda bulundu.

Van Havadis Gazetesine oldukça çarpıcı açıklamalarda bulunan Genel Müdür İnş. Mühendisi Ülker Cem Kaplan, bütün gayelerinin VASKİ’nin kurumsal kimliğe kavuşturulması olduğunu belirtti.

Genel Müdür İnş. Mühendisi Kaplan; “Van su ve Kanalizasyon Kurumu Van’ın en önemli kurumlarından biridir. Bilindiği üzere “Su hayattır” su olmazsa bir yaşamın olamayacağını bilmeyenlerimiz yok herhalde. Benim şahsen üzüldüğüm konu, bazı insanlarımızın suyun değerini ve anlamını halen anlayamamış olmasıdır.

Boşa akıtılan her damla su, hayatımızda akıp giden bir saniye kadar önemlidir. Hayatımızın her bir saniyesi önemli ve geri alınma durumu olmadığına göre, bir saniyenin bile çok değeri vardır. Boşa giden bir damla su, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, geleceğine zarar vermekle eş değerdir.

Her birimiz, el birliği ile suyun israf edilmesine engel olmalıyız. İyi bir gelecek temiz bir suya bağlıdır.

VASKİ’nin, elektrik kurumundan yada Telekom kurumundan bir farkı yok, hatta daha da önemlidir. En büyük sıkıntımız, bazı vatandaşlarımızın Su Faturalarını düzenli yatırmamasıdır.

VASKİ Kurumu da, diğer kurumlar gibi su Faturasını zamanında yatırımların suyunu kesseydi, belki o zaman daha çok VASKİ’nin önemi bilinirdi. Ama biz diyoruz ki, hiçbir Vatandaşımız mağdur olmasın. Hiçbir Vatandaşımız kaçak su kullanmasın.

Bu kentte, hepimiz birlikte yaşıyoruz, atalarımız, babalarımız burada yaşıyor. Allah nasip ederse, çocuklarımızda burada yaşayacak. Bu nedenle, gelin bu güzelim şehri hep birlikte kalkındıralım. Hep birlikte sahip çıkalım. Biri birimize sorun değil, biri birimize destek olmak için yarış içinde olalım.

VASKİ Marifeti ile Van Gölü Kirlenmesin diye devasa bir arıtma tesisi kuruyoruz. Kimin için yapıyoruz? Tabi ki bu kentte yaşayan ve bu kentte geleceği olan gençler için yapıyoruz.

Bu anlamda, boşa akıtılmayan bir damla su, geleceğe yapılan büyük bir yatırımdır. Düzenli yatırılan Fatura, suyun düzenli olarak musluklarda akıtılması demektir.

Düzenli yatırılan Fatura,  sağlıklı ve kesintisiz suyun gelmesi demektir” diyerek, her vatandaşın sorununu, kendi sorunu olarak gördüğünü belirten Genel Müdür İnş. Mühendisi Kaplan, dünyada başka bir Van’ın olmadığını sözlerine ekleyerek, VASKİ kurumunun tüm Vanlıların olduğunu belirtti.