VASKİ, Mobil Uygulama ile borcun sorgulanması, arıza bildirimi, takibi, bilgi edinme ve faturaların ödenmesine yönelik büyük kolaylıklar sağlayan uygulamayı hizmete aldı.

 VASKİ, yürütüğü hizmetlerde vatandaş memnuniyetini dikkate alarak, teknolojiyi daha etkin bir biçimde kullanmayı amaçlayan hizmetleri bir bir uygulamaya almaya başladı.

“VASKİ Mobil Uygulama ile Artık Cebinizde”

VASKİ, 53 noktada bulunan faturamatiklerden su tahsilatını yapabilme olanağından sonra, şimdi de cepten tahsilat yapma kolaylığı sağladı. Vatandaşlar bundan sonra hizmetlere daha kolay ve anında ulaşabilecekler.

 VASKİ’ye ait birçok işlemin mobil cihazlar üzerinden kolayca yapılmasının büyük kolaylık getireceğine dikkat çekilerek, “IOS ve Android platformlu cihazlardan VASKİ Mobil Uygulaması kullanılarak, VASKİ’ye ait uygulamalara kolay ve hızlı ulaşılabileceği, uygulama ile hem borç sorgulama hem de ödeme imkanının sağlandığı belirtildi.

Cep uygulama ile fatura geçmişleri kontrol edilip, geçmiş borçlar da ödenebilirken, yapılan bu hizmetin bir çok kolaylığı da beraberinde getirdiği açıklandı.

Ücretsiz olan bu uygulama ile VASKİ vatandaşa büyük  kolaylık sağlamış olacak. Uygulamayı kullanmak isteyenlerin, Anroid işletim sistemli cihazlar için Google Play Markete, IOS işletim sistemli cihazlar için App Store Markete girerek uygulamayı akıllı cihazlarına yükleyebilecekler.

Bunun yanısıra vatandaşlar VASKİ'nin Whatsaap hattı üzerinden 0552 0185 0 185 numarasını arayarak da şikayet ve dileklerini iletebiliyorlar.

Ayrıca vatandaşlar ücretsiz olan alo VASKİ 185 nolu telefonunu da her türlü şikayet ve talepler için  7/24 arayabiliyorlar.