Van’da her hafta P. Tesi günleri saat 19:00’da Akdamar TV’de yayınlanan, “Sporaktif” Programı, her hafta değişik bir konuyu gündeme getirerek, spor kamuoyuna ışık tutmaya devam etmesi sevindirici bir gelişme oldu.

Geçtiğimiz P. Tesi günü yayınlanan Programda, spor yorumcularının, başta Bandırma ve Kırşehirspor taraftarlarının, Vanspor taraftarlarına karşı sergiledikleri güzel davranışlardan dolayı iki takıma da ayrı ayrı teşekkür etmesi ve sporun kardeşlik olduğu konusunu önplana çıkarmaları, bir anda Türkiye sapor kamuoyunun gündemine oturdu. Belki de programda konuşulan konular ve dile getirilen anlamlı mesajlar, TSYD tarafından yılın en başarılı programı ödüllüne layık görülebilir. Van’da Akdamar TV’de yayınlanan programın TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig sayfalarında paylaşılması, konunun ne kadar önemli olduğunun anlamını gündeme taşıdı. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig tarafından paylışılan programın altında yazılan yorumlar ise, Türkiye sporunun geleceğine adeta ışık tuttu.
TFF 2.LİG 3.LİG

İşte yapılan yorumlardan bir kaçı:

TC Lütfü Çelik Gurur duydum Vanlı kardeşlerimizden ve sporcularımız dan tüm Vanlı kardeşlerimizi ve van sporlu taraftarları bu sevgi saygı ve dostluklarından dolayı bir bandırmaspor sevdalısı olarak ve bir bandırmada yaşayan karadenizli hemşinli olarak sizlere teşekür ederim ve sizlerle gurur duyuyorum tebrikler vanımız tebrikler Kırşehirimiz tebrikler bandırmamız

Mesut Çakan Van yorumcusuna cok teşekkür ederim çok güzel anlatıyor vekalben anlatıyor onun gözlerinden okuyorum bir bandırma spor taraftarıyım bandırmaspor lu olmaktan gurur duyuyorum vana selamlar.

Birbey Tas van spor bandirma ve kırşehir sporun herzaman evidir sizleri burada görmek bizi onurlandırır.

Erkan Morali VANSPOR maciyla atilan dostluk temelini BANDIRMADA SAGLAMLASTIRARAK ABIDE YAPTIK. Basarilar temenni ediyoruz.Marmara bolgesinde olan maclarinizda artik turbunlerde yanliz kalmazsiniz.bandirmadaki dostlariniz daima hazir.

Erkan Morali VANSPOR maciyla atilan dostluk temelini BANDIRMADA SAGLAMLASTIRARAK ABIDE YAPTIK. Basarilar temenni ediyoruz.Marmara bolgesinde olan maclarinizda artik turbunlerde yanliz kalmazsiniz.bandirmadaki dostlariniz daima hazir. vanhavadis/haber merkezi