Van’ın Erciş İlçesinde polis ekiplerince PKK’ya yardım ve yataklık eden şüpheli şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 14 şüpheli gözaltına alındı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Van merkez ve ilçelerinde meydana gelebilecek terör olaylarının önlenmesi kapsamında, PKK terör örgütü faaliyetlerinin deşifresine yönelik yürütülen çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 31 Temmuz günü Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, PKK/KCK bölücü terör örgütüne üye olma ve üye olmakla birlikte yardım ve yataklık eden 19 şahsın yakalanmasına yapılan operasyonda; 14 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

ŞÜPHELİ 5 KİŞİ ARANIYOR

Gözaltına alınan şüpheli şahısların ikamet ve üst aramalarında çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyaller ele geçirilirken, 5 şüpheli şahsın yakalaması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Gözaltına alınan şüpheli şahısların  ise işlemleri devam etmektedir. PKK/KCK, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütleri ile mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.” Denildi.