Van ve bölge halkına hizmetin en iyisini ve en kalitelisini sunmak için çalışmalarını sürdüren Urartu Göz’de, göz nakli (keratoplasti) ameliyatları yapılacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Urartu Göz Başhekimi Operatör Dr. Baran Bari İlhan, keratoplastinin halk arasında göz nakli olarak bilinen ve kornea denilen gözün ön parçasının değiştirilmesi olduğunu söyledi. Dr. İlhan, “Göz nakli olayı, gözün tamamen çıkarılması değildir. Gözün önündeki saydam tabaka doğumsal ve başka nedenlerdeki bazı hastalıklardan ya da herhangi bir kazadan dolayı bozulabiliyor. Bunlardan, lazer ve başka yöntemlerle düzeltilemeyecek kadar ileri düzeyde olanlarda göz nakli gerçekleştiriliyor” dedi.


Urartu Göz olarak bir iki ay içerisinde göz nakline başlayacaklarını ifade eden İlhan, “Sağlık Bakanlığı ile gereken altyapıları oluşturarak inşallah önümüzdeki bir iki ay içerisinde bizde özel sektör olarak göz naklini Van’da başlatmış olacağız. Amacımız her zaman halkımıza en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini sunmaktır” diye konuştu.