İpekyolu ilçesinde hayvan ölümü nedeniyle iki aile arasında 3 yıldır devam eden husumet sonucu çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybederken, 8 kişi de gözaltına alınmıştı.

Emniyette sorgularının ardından adli makamlara sevk edilen 8 kişiden 6’sı tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Emniyetten yapılan açıklamaya göre

07 Aralık 2017 günü İlimiz İpekyolu İlçesi  Bostaniçi Mahallesi Barış Caddesi üzerinde karşılaşan ve aralarında husumet bulunan  K. Ailesine mensup 18 ve T. Ailesine mensup 12 kişi arasında çıkan kavgada başına aldığı darbeler sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan N.G. 24 Aralık 2017 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir.

 

Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; Yaptıkları araştırmalarda olayın taraflarından olan Z.K.’nin 3 yıl önce otlatmak amacıyla hayvanını karşı tarafa mensup E.T.’nin çobanlığını yaptığı sürüye verdiğini, yaylada bulunan hayvanın ölmesinden dolayı iki aile arasında husumet başladığı ve iki aile arasında 3 yıldır kavga ve tartışmalar yaşandığı tespit edilmiştir.  Hayatını kaybeden N.G.’nin ölümüne sebep olan şahısların tespiti ve yakalanmalarına yönelik olarak, güvenlik kameraları görüntüleri incelenmiş, olaya tanık olan şahısların  alınan  beyanları ile teknik ve sokak çalışmaları neticesinde N.G.’nin ölümüne sebep olduğu tespit edilen  şüpheli şahısların yakalanması için görevlilerimizce  01 Ocak 2018 günü yaptıkları  operasyonda  M.T. ,Y.T. , Enver T. , Erkan T. , S.T. , Emrah T. , A.O. ve H.O. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Gözaltına alınan şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramada;

 

  • 2 Adet Tabanca,
  • 33 Adet Çeşitli Ebatlarda Fişek,
  • 11 Adet Sopa,
  • 2 Adet Demir Çubuk,
  • 1 Adet Metal Levye ele geçirilmiştir.

 

Gözaltına alınan M.T. ,Y.T., Enver T., Erkan T., S.T., Emrah T., A.O. ve H.O.   isimli şüpheli şahıslar  için  haklarında düzenlenen tahkikat evrakıyla birlikte 05 Ocak 2018  günü adli makamlara sevk edilecektir.

 

Van Emniyet Müdürlüğü olarak Halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü asayiş olayının önlenmesi, suçluların adalet önüne çıkarılmasına yönelik olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir" denildi.