Bir otelde düzenlenen Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası 1. Olağan kongresinde, delegelerin yüksek teveccühü ile Saim Balkan Başkanlığı'na resmen seçilmiş oldu. Balkan'ın başkanlığı'ndaki liste, oy birliği ile seçildi.

 

Yapılan kongreye Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin, Genel Başkan Yardımcıları, Bölge Başkanları, Oda Başkanları, STK temsilcileri, Anadolu Basın Birliği Van Şube Başkanı, Halk Otobüsleri ve Minibüsler Kooperatif yetkilileri ile çok sayıda işverenler katıldı.

Genel Başkan Kemal Çetin, Van'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Türkiye'nin 81 ilinde Sendika şubelerini açmayı hedeflediklerini belirterek, "Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası, Hak, adalet, ekmek, demokrasi mücadelesi için kurulmuş bulunmaktayız. Bu önemli yolda yanımızda yer alan, içerisinde bulunan bizlere omuza veren bütün işveren arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TT. İşverenler Sendikası) Van Şübesinin 1. Olağan Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" diyerek Van Şube Başkanı Saim Balkan ve Yönetimini tebrik ettiğini sözlerine ekledi. Kısa bir konuşma yapan Tuşba Belediye Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası'nın önemine değinerek, Kentlerin gelişmesi ve büyümesi başarılı STK, Oda, Sendika Başkanlarının çalışması ve yönlendirilmesi ile mümkün olduğunu belirterek; "Belediye Başkanı olarak Şoför kardeşlerimizin rahat ve düzenli yollarda araçlarını sürebilmeleri konusunda üzerimize düşeni yapmış bulunmaktayız.

Şoför kardeşlerimize ne hizmet yaparsak azdır" diyen Belediye Başkanı Özgökçe, Sendika Başkanlığı'na seçilen Saim Balkan ve Yönetimini tebrik ederken, Genel Başkan Kemal Çetin ve ekibinde bu önemli yolda başarılar dileyerek Van'da ağırlamaktan onur duyduklarını dile getirdi. Kurucu üyelerden M. Ali Balkan'ın yaptığı konuşmada, katılım sağlayan herkese teşekkür ettiğini belirterek, bu önemli görevi layıkıyla yerine getirmek babında Ser-Bal Ltd. Şti Firması olarak elerinden gelen tüm imkanları kullanacaklarını sözlerine ekledi.

 

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Van Şube Başkanı Saim Balkan ise, "Genel Başkanımız Kemal Çetin ve Yönetimimizin girişimleri ile başta İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu olmak üzere, ilgili bakanlarla önemli görüşmeler sağlayarak, sektörün sorunları ile birçok soruna çözüm bulma noktasında başarılı işlere imza atmış bulunmaktadırlar. Van Sendikası adına kendilerine teşekkür ediyorum. Halk Otobüslerinin kanun kapsamına alınması bir ilktir. Toplu taşıma yapan esnafımızın verimli güler yüzlü ve üstün kalitede hizmet verebilmeleri için var gücümüzle çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Van Şubesi olarak 1. Olağan Genel Kongremizin, ülkemize, ilimize, camiamıza ve şoför esnafımıza hayırlar getirmesini temenni ederim" diyen Balkan, " Ulaşım anlamında hizmet veren tüm Taksi, Dolmuş, Servis, Otobüs gibi firma ve çalışanların da sesi olacaktır" diyerek, katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.