Özel Fidem Aile Danışma Merkezi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Selma Biçek, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, Tuşba Belediye Başkan Yardımcısı ve Vekili  Nejla Orbay katılımıyla Van’da hizmete  açıldı.

Özel Fidem Aile Danışma Merkezi Müdürü Psikolog Esma Kayakeser, merkezin hizmetleri ile ilgili önemli  bilgiler aktardı. Kayakeser, yaptığı açıklamada:"Merkezimizde çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çift görüşmeleri yapılmaktadır. Görüşmeler; ön görüşme, bireysel psikolojik danışma, aile danışmanlığı, grupla psikolojik danışma, eğitim danışmanlığı, çift danışmanlığı şeklinde hizmetler sunulmaktadır" dedi.

 Merkezin amacı, bireylerin ve ailelerin psiko-sosyal gelişimlerini duygusal ve davranışsal danışmanlık hizmetleri yoluyla destekleyerek, bireyin, ailenin ve toplumun yaşam kalitesini arttırmak olduğunu söyledi.

Bu Merkezle ilimizdeki çok önemli bir ihtiyacın karşılanacağı, sağlıklı, güvenli ve doğru bilgiye vaktinde erişimin sağlanabileceği bu çalışmaların uzman kişiler tarafından, mesleğin gerektirdiği mesleki etik kurallara uygun ve profesyonelce gerçekleştirilecek olması bizim ilimiz için hayati önemdedir.

Haber Yorum:Sefa Bildik