Panel, sergi ve konser gibi etkinliklerin yer aldığı programa Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kayri, Genel Sekreter Doç. Dr. Sebaheddin Şevgin, Tuşba İlçe Milli Eğitim  Müdürü Muhlis Ceylani,  akademisyenler, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Van YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Etkinlikte konuşan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayarak, "Burada bulanan arkadaşlarımızın önemli bir bölümü öğretmen adayı olan eğitim fakültesi öğrencisi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkiye'de sayılı eğitim fakülteleri arasına girmeyi başarmış eğitim kadrosu ile çok güçlü bir fakülte. İnşallah bu fakülteyi daha yukarılara hep birlikte çıkaracağız. Benden önceki konuşmacılarımız öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğunu anlattılar.

Öğretmenlik her konuda ülkenin en seçkin, en kıymetli ve en değerli mesleğidir. Ben başta eğitim fakültemiz olmak üzere bu programda emeği olan herkese teşekkür ederim. Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum." şeklinde konuştu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Çelik'in de bir konuşma yaptığı etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke 24 Kasım Öğretmenler gününün önemiyle ilgili bir sunum yaptı. Konuşmalardan sonra "Öğretmen" konulu panele geçildi.  

Panelin  ardından "Fakülte Akademik  Gençlik Korusu" enfes bir müzik ziyafeti sundu. Müzik dinletisinin ardından Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğrenci Sergisi'nin gezilmesiyle etkinlikler sona erdi.