Van Vakfı Başkanı  Ağar, çok önemli mesajlar verdi.

Van Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar, seçildikten sonra yaptığı ilk  toplantıda; Vanlı olmak çok farklı bir duygu olduğunu belirterek; “Vanlılığı yaşamının öncelikleri arasına almış, her biri kendi alanında başarılı iş  insanlarıyla 1993 yılında kurulmuş olan, İstanbul Merkezli Van Kültür ve Dayanışma Vakfı  Yönetimimizim ikinci yılında yeni yönetim kurulu üyelerinin seçilmesiyle Vakfımızın 27. Kuruluş  Yılımda 285 üyemiz ile geride bıraktık.

Bu sürede hem Vakfımızın üye sayısını artırmayı hem de bir çoğu bir ilk olan önemli etkinlikleri sığdırmayı başarmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Van Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Ağar, gerçekleştirecek olan projelerin bir vakıftan ibaret olmadığını belirterek; “ Van Kültür ve Dayanışma Vakfı olarak gerçekleştire bileceğimiz projeler sadece bir Vakıftan ibaret olmadığının kanıtı niteliğindedir.

Vakfımız her yerde aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle herkesin yanında olabilen büyük bir değerdir. Değerli üyelerimiz ve Hemşerilerimiz.  İstanbul Merkezli Van Kültür ve Dayanışma Vakfı,  Genel Kurul sonrası ilk Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaparak,  Yönetim Kurulu ve Komisyon görevlendirmelerimi belirlemiştir.  

 İlk icraatımız Vakfımızın Kurumsal Kimliğinine bürünmesini,  Vakıf Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin ortak isteği ile karara bağlanmıştır” diyerek komisyonları ile şu şekilde sıraladı.          

Komisyonlar...

Eğitim Kültür ve Sosyal Sorumluluk Projeleri Komisyonu

Kadın Kolları Komisyonu

Basın ve Sosyal Medya Komisyonu.

Hukuk Komisyonu.

Yurt Dışı İlişkiler Komisyonu.

Yerel Yönetimler Komisyonu.

STK ve Halkla İlişkiler komisyonu.

Spor ve Vanspor Komisyonu.

Gençlik Komitesi.

Öğrenci Yurdu ve Burslar Komisyonu.

Üyelerimize ve siz değerli hemşehrilerimze duyurulur.

Başkan Ağar; “Başta yönetim kurulumuz olmak üzere tüm üyelerimiz,  Van Kültür ve Dayanışma Vakıflı

Olmanın yükümlülüklerini heyecan ve şevkle yerine getirirken, bir yandan da

adeta bir sivil toplum kuruluşu gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerine özveriyle katılım

Sağlamak istemektedir” dedi.

2020 yılı içinde gerçekleştire bileceğimiz etkinliklerin önümüzdeki yıl da artarak

Sürdürüleceğine,  İstanbul Merkezli Van Kültür ve Dayanışma Vakfı çatısı altında öncü ve örnek bir Vakıf olarak pek çok yeniliğe imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi. vanhavadis/haber merkezi