Doğa Koleji Florya Anaokulu velileri tarafından gönderilen giyim malzemeleri, Özalp ilçesinin Sugeçer İlkokulunda bulunan 89 öğrencisine, kolej öğretmenleri, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Fevzi Çeliktaş ve meclis eski üyemiz Rayif Basut tarafından ulaştırıldı.

Doğa Koleji Yeşilköy Anaokulu velileri tarafından gönderilen malzemeler de Çatak ilçesinin Narlı İlkokulunda eğitim gören 61 öğrenciye kolej öğretmenleri ve Yönetim Kurulu üyemiz Burak Gültepe tarafından teslim edildi.

Gerçekleştirilen yardım projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Fevzi Çeliktaş,

“1 ay önce İstanbul’daki Doğa Kolejleri tarafından bir yardım projesi talebi bize geldi. Bizde bu kapsamda maddi durumu çok iyi olmayan 2 okul belirledik.

Okul müdür, öğretmenlerinin iletişim bilgilerini Doğa Koleji yetkililerine ilettik. 3 iyilik meleği Van’a geldi. Bizde kendilerine Ticaret ve Sanayi Odası olarak eşlik ettik.

Bu anlamda bir ön ayak olduk. Hem verilen hediyeler için lojistik imkan sağladık hem de Van’ın tanıtımı adına kendileriyle bir program yaptık.” İfadelerini kullandı.

Çocukların hediyelerden sonra mutlu olduğunu belirten Başkan Yardımcımız Çeliktaş şunları söyledi:

“Bizde orada çok duygulu anlar yaşadık. Doğa Kolejleri 150 velisi tarafından gönderilen hediyeler ve bu hediyeleri ulaştırmak için gelen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Bu yapılan bir yardımdan çok çocuklara hediye verilmesiydi. Çünkü ayakkabından eldivene, monttan bereye, atkıya kadar öğrencilerin bedenlerine kadar her şey en ince detayına kadar düşünülmüştü.

Bu şekilde hediye olarak verilmesi çocuklar içinde özel bir andı. Bizde zamanında bu okullarda okuduk ve şartları çok iyi biliyoruz. Doğa Koleji bu konuda güzel bir duyarlılık gösteri.

Oda olarak kapılarımız kendilerine her zaman açık. Bu desteklerinin devam etmesini ve bizlere dokunmaya devam etmelerini istiyoruz. Projede herkes çok mutlu oldu. Gelen 3 iyilik meleği öğretmenlerimize teşekkür ederim.”

Doğa Koleji öğretmenlerinden Zühre Eraşık da yapılan projeyle ilgili bilgiler verdi. Eraşık,

“2014-2015 yılında Van’da çocuklar için bir yardım projesi yaptık. Van’ın Sosyal Hizmetler İl Müdür bizim yakınımızdı. Onun vasıtasıyla Van’a yardımlarımızı göndermiştik. Aradan geçen yılların ardından bu sene Van’a gelmek kısmet oldu.

Bu sene bir velimizin ve sizlerin vesilesiyle Van’a geldik ve çok keyif aldık. Van bizim kardeş ilimiz oldu. Bu sene yaptığımız yardımın ne kadar önemli olduğunu, hediyeleri verirken fark ettim.

Çok keyif aldım. Böyle bir projenin temsilcisi olmak, Doğa Koleji Florya ve Yeşilköy Anaokulu velilerine aracı olmak bizleri çok mutlu etti.” Diye konuştu.

150 velinin desteğiyle projenin gerçekleştiğine dikkat çeken Eraşık şöyle konuştu: “Tüm velilerimize teşekkür etmek istiyorum. Size de çok teşekkür ediyorum. Bizleri çok iyi

karşıladınız ve hediyeleri çocuklara ulaştırmamızda bize çok destek oldunuz. Okulda çok büyük keyif aldım. Okulun dışında Van’da çok güzel bir kültür tanıdık.

Kendi kültürümüz ve Türkiye’nin renkli kültürünü bir kez daha görmüş olduk. Batıda yer almak ve sadece duymak ile içinde yaşamak arasında çok büyük farklar var.

Çok büyük güzellikler var. İnsanların bize karşı hoş görüsü hemen sofralar kurup hemen davet etmesi bir cennette yaşadığımız bir kez daha bizlere göstermiş oldu.

Projeyi hayata geçirmemiz konusunda bize destek olan Ticaret ve Sanayi Odamıza da teşekkür ederiz.” Dedi.