Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, fuara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Süer, göreve geldiği günden bu yana Van’ın değerlerini, yerel lezzetlerini ve el sanatlarını her platformda tanıttıklarını ve olumlu geri dönüş aldıklarını söyledi. Başkan Süer konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü.

'Şahsım ve yönetimim bu tarz organizasyonları çok önemsiyoruz, mümkün oldukça katılıyoruz katılmayada devam edeceğiz.

Bu bilinçle Erzurum fuarına katılım sağladık. Amacımız Van'ın kültürünü, yöresel lezzetlerini ülkemize tanıtmak.

Erzurum'da büyük bir ilgiyle karşılandık. En hareketli ve dikkat çekici standımızla fuarın gözdesi olduk. Ziyaretçilerimiz, borsa standımıza yoğun teveccüh gösterdiler.

Ziyaretçilerimize eşi benzeri olmayan otlu peynir, bölgemizin natürel florasından elde edilen bal, Çatak Cevizi ikram edip kök boyadan yapılan dokumalarımızı tanıttık.

İkili görüşmeler çerçevesinde İran Başkonsolosu Dr. Sajad Sontanzadeh ile Van'da konsolosluk açılması yönünde yaptığım görüşme çok verimli ve olumlu geçti.

Fuarların en güzel yanlarından biride paydaşlarımız, kurum amirleri ile bir araya gelip istişare fırsatı vermesi. Bu anlamda birçok görüşmede bulunduk.

5 gün boyunca sıcak ev sahipliği ile yanımızda olan Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Sayın Hakan Oral başta olmak üzere tüm ziyaretçilerimize, Erzurum halkına teşekkürlerimizi sunuyorum.'