ÜZÜLEREK TAKİP EDİYORUZ”

Yay, yaptığı açıklamada, ülke olarak büyük sorunlarla mücadele ettiklerini kaydederken, “Ülke olarak bir taraftan çevremizde var olan büyük sorunlarla mücadele ederken, diğer taraftan da küresel baronların desteklediği her türlü terör örgütü ile amansız bir savaş yapıyoruz. Bütün bu mücadeleyi verirken maalesef Türkiye’nin düşmanlarını sevindirecek bir ana muhalefetle karşı karşıya olduğumuzu, küresel güçlerin hedeflerine koyduğu Sn Cumhurbaşkanımıza karşı ana muhalefet partisi genel başkanının yalan ve iftiraları ile Türkiye’nin gücünün kırılmak istendiğini üzülerek takip ediyoruz” diye konuştu. 

SOYLU’YA İNSAF VE İZAN SINIRLARINI ZORLAYAN AHLAK DIŞI SALDIRILARDA BULUNUYORLAR

YAY, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hem zamanlaması hem de içeriği itibari ile bu yalan ve iftiraların Türkiyenin gücünü zayıflatmak ve milletimizin birlik ve bütünlüğünü sarsmak olduğu apaçık ortadadır. Ana muhalefet lideri adeta dışarıdan oluşturulan bir strateji ile önce sayın Cumhurbaşkanımıza, ardından terörle, çetelerle, uyuşturucu baronları ve her türlü suç örgütleri ile canı pahasına, tarihin en büyük mücadelelerinden birini veren Sn bakanımız Süleyman Soylu’ya insaf ve izan sınırlarını zorlayan, ahlak dışı saldırılarda bulunuyorlar. Onun terörle mücadelesindeki azmini kırmak, Türkiye’nin yolunu kesmek ve akılları sıra AK Partimizin içine fitne tohumu ekmek istiyorlar. AK partinin Van’da sorumluluk üstlenen insanları olarak CHP’nin bu saldırılarına asla müsaade etmeyeceğimizi, küresel güçlerin taşeronluğuna soyunma hevesinde olanlara fırsat vermeyeceğimizi ve daima halkımızla yürüyen, halkımızla büyüyen bir siyaset anlayışını birlik, bütünlük içerisinde sürdüreceğimizi kıymetli halkımızla paylaşmak istiyoruz.

Cumartesi günü iç işleri bakanlığı bütçe görüşmelerinde CHP sözcülerinin sayın bakanımız hakkında ortaya koydukları siyasi ahlakla uyuşmayan sözlerini ne bizim ne de halkımızın tasvip etmediğini özellikle vurgulamak istiyoruz. sayın bakanımızın tarihi konuşması ile CHP lilere verdiği dersten dolayı bizleri arayıp tebrik eden,  bakanımızın arkasındayız diyerek takdirlerini ifade eden vatandaşlarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz” 

ERDEMSİZLİĞİN GİRDABINDA DEBELENİYORLAR

Sözlerine, “Siyasetlerini halka ve hakka dayandırmayan, her fırsatta halkın değerlerine saldıran CHP sözcüleri sayın bakanımıza karşı saldırarak Türkiye’nin terörle, suç örgütleri ile mücadelesini engellemeyi düşünüyorlarsa beyhude bir hayale kapılıyorlar” diyerek devam eden Yay, “Halkımız dimdik Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın başbakanımızın ve bakanımızın arkasındadır. 

CHP sözcüleri kendi kafalarında ve içlerinde var olan fitneyi, AK Parti’nin içerisine  taşımak istiyorlarsa, ahlaksız bir Erdemsizliğin girdabında debeleniyorlar demektir.. FÖTÜ’nün şakirdi iken CHP ye sızan erdemden ve ahlaktan yosun kafalar güya Sayın Soylu hakkında algı oluşturmaya ve çatallı fitne dilini AK Parti’nin içine sokmaya gayret etmektedirler. 

İFTİRA, KUMPAS VE İHANETLER... 

Bütün bu oynanmak istenen basit ve sığ oyunları milletimiz çok net olarak görmektedir. 2019 da inşallah halkımız bir kez daha bu fitne kumpasçılarına gereken dersi verecektir.

Biz AK Parti teşkilatları ve üyelerimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın bakanımızla, Sayın milletvekillerimizle birlikte hem ülkemizin büyük hedeflerine yürüyeceğiz hem de Vanımıza  en güzel hizmetleri yapacağız. CHP’nin, FETÖ’nün ve Türkiye düşmanlarının yalanları, iftiraları, kumpasları ve ihanetleri asla bizi yolumuzdan döndüremeyecek ve içimize fitne sokamayacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın dimdik arkasındayız ve mücadelelerinde yanlarındayız” ifadelerini kullandı.