Bak hele bak kahvaltı salonunda düzenlenen basın toplantısında kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Tuşba Belediye Meclis Üyesi Mehmet Utku, AK Parti Van İl Başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Eski İl Başkanı Zahir Soğanda’nın partinin başka bir kulvarında hizmet etmek için istifa ettiğini belirten Utku,“Bizlerde bu davanın bir neferi olarak bu hizmet kervanından partimizin kuruluşundan bugüne kadar  edinmiş olduğumuz bilgi ve tecrübeyi teşkilatlarımızın ve halkımızın hizmetine sunmak için bu göreve talip olduğumuzu beyan ederiz” dedi.

Kurulduğu günden itibaren AK Parti’nin değişik kademelerinde görev aldığını ifade eden Utku,

"2001 - 2004  AK Parti Kurucu Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı

2004 - 2008 Gençlik Kolları İl Başkanı

2009 – 2011 Anakademe İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Koordinatörlükleri

2011 – 2014 Anakademe İl Yönetim Kurulu Üyeliği İl Başkan Yardımcılığı

2014 Tuşba Belediyesi Meclis Üyeliği, Grup Başkan Vekilliği ve Grup Sözcüsü Van Büyük Şehir Belediye Meclis üyeliğine devam ediyorum.

Partimizin kuruluşundan bu güne görev yapmış olan bütün İl Başkanlarımızla çalışma şansım olması nedeniyle kurucu başkanımız Yekta Haydaroğlu’na, Rahmetli Ebubekir Gülaçar’a, Mustafa Bilici’ye, Vesim Yaviç’e, Abdullah Aras’a ve Zahir Soğanda’ya ait olduğum bu harekat adına sonsuz şükranlarımı sunarım.Görev yapmış bütün İl Başkanı arkadaşlarımızın samimi gayretlerini ortaya koyduklarına inanıyorum. Bu bir hizmet yarışıdır istifa etmiş olan Van İl Başkanımız Zahir Soğanda üç seçim atlatmış bir hain darbe girişimine şahitlik etmiş ve bu süreçlerin tamamını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.Kendisine çok  teşekkür ederim. Ayrıca bugüne kadar teşkilatlarımızda görev yapmış olan parti mensuplarımıza Parti Anakademe İl Yönetimi Kadın Kollarımız Gençlik Kollarımız ve Milletvekillerimize çok  teşekkür ederim. Hareketimizin içinde şahadet mertebesine erişmiş olan teşkilat mensuplarımızıda rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı, soru cevap bölümü ile sona erdi.

Haber yorum:Sefa Bildik/Van Havadis