Tuşba Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgınından ilçe halkını korumak için başlattığı dezenfekte ve temizlik çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

Küresel anlamda önemli bir sıkıntı haline dönüşen Korona virüsü ile ilgili ‘Korona ya Karşı 14 Altın Kural’ ile ‘Koronavirüsü Hakkında Bilinmesi Gerekenler’ başlıkları ile bastırdığı el ilanlarını dağıtarak ilçe halkının bilgi sahibi olmasını sağlayan Tuşba Belediyesi ekipleri, dezenfekte, yol süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarını da devam ettiriyor.

Korona virüsünün Dünya’da baş göstermesinden sonra ilçe genelinde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra banka şubeleri ile vatandaşların toplu olarak kullandıkları alanların dezenfekte edildiğini belirten Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, kapalı olmasına rağmen bu güne kadar ilçede bulunan 36 camii ile yanında bulunan Kur’an Kursu, taziye evi ile eklentilerinde dezenfekte çalışması tamamlandıklarını kaydetti.

Tuşba Belediyesi olarak onunun üzerinde hassasiyetle durduklarını ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı ürünleri kullandıklarını dile getiren Başkan Akman, dezenfekte çalışmasını sık sık yaparak tedbiri elden bırakmamaya çalıştıklarını ifade etti.

Ekiplerin bir yanda mahallelerde bulunan çöp konteynırlarını bir alan toplayarak yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yaptıktan sonra tekrar yerlerine bıraktığını dile getiren Başkan Akman, bir yanda da cadde ve sokakların süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

Başkan Akman, “Merkez 10 mahallemizin bir bölümünde tüm cadde ve sokağın tamamı yıkadı. Şuan 2 mahallemizde yıkama çalışmaları sabahın erken saatlerinden başlayarak gecen geç saatlerine kadar devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tüm mahallelerimizde bu çalışmamızı tamamlamış olacağız” dedi.