Tuşba Belediyesi Karla Mücadele ekibi, dün gece saatlerinden itibaren etkili olan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açık tutmak için 15 şoför ve 15 operatörden oluşan toplam 30 personel ve 9 kamyon, 5 greyder, 4 hidromek ve 2 loderle çalışma yürütüyor.

Sabahın erken saatlerinde itibaren başkan yardımcısı, birim müdürleri ve gittiği mahalle muhtarlarını da yanına alarak yapılan çalışmaları yerinde inceleye Belediye Başkanı Salih Akman, aynı zamanda gece saatlerinden itibaren büyük bir özveri ile halkın huzur ve güveni için çalışan personele de moral veriyor.  

Gece boyunca ana arter ve servis yollarını açık tutan Karla Mücadele ekipleri, sabah yağışının şiddetinin azalmasıyla birlikte ara sokak ve merkezden uzak mahallelerde karla mücadele çalışmalarını devam ediyor.

Ekiplerce yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ekiplerin pazartesi günü mesai saatlerine kadar merkez ve kırsal mahallelerindeki yolların yanı sıra tüm okul bahçeleri ile Oto Sanayi, Marangozlar ve Kömürcüler siteleri gibi toplu iş alanlarındaki karları da temizleyeceklerini dile getirdi.

Başkan Akman, “Ekiplerimiz gece gündüz demeden günün 24 saati sahadalar. Karla mücadele ekiplerimize ve halkımızın gösterdiği duyarlılıktan ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.