TFF 2. Lig kırmızı grupta mücadele eden Vanspor aldığı galibiyetlerle ligin korkulur rüyası haline geldi.

Vanspor’un geçen sezon şampiyon olması ve bu sezon da şampiyonluğa oynaması kente en çok konuşulan konular arasında yerini alırken, gündeme Vanspor ürünlerinin satıldığı Vanspor Store mağazasının açılması geldi.

Van Futbol tarihinde bir ilk olan Vanspor store mağazasının açılmasıyla birlikte yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Vanspor storenin açılışına katılan AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Vanspor’a destek amaçlı satın aldığı 100’e yakın formayı açılışa katılan tüm basın mensupları ve taraftarlara dağıttı.

Türkmenoğlu, Bölge Gazetesi spor yazarı Salih Deniz’e yaptığı açıklamada, "Bu takım hepimizin ve hepimizi temsil etmektedir.

Bugün bu storenin açılması beni gerçekten duygulandırdı. Takımımızın geçen sezon elde ettiği başarı ve bu sezonki hedefi taktire şayandır.

Bu yolda hepimizin her daim takımın yanında olması ve maddi manevi olarak destek vermesi gereklidir" diyerek, herkesi Vanspor’a destek olmaya davet etti.

Başkan Türkmenoğlu, efsanenin geri döndüğünü hatırlatarak; "Efsane geri döndü ve dönüşü de muhteşem oldu. Bakın şampiyon olduk yeni bir şampiyonluğa doğruda gidiyoruz, store açıldı taraftar sayımız daha da çoğaldı.

 Vanspor Vanındır Van halkınındır. Van halkının dışında Bölgedeki insanları da biz Vanspor’lu yapacağız. Bu çerçevede adım adım kurumsallaşarak, belirli bir sisteme oturtturularak, hiç kimseye bağımsız kalmadan kendi ayakları üstünde duran bir Vanspor istiyoruz, bunun için çalışmalıyız. Önümüzdeki süreçte Vanspor için üstümüze ne düşerse yapmaya hazırız.

Çok mütevazı ve değerli bir teknik direktörümüz var. Taktire şayan bir başarıya imza attılar.

Tekrardan yönetimimizi teknik kadromuzu ve futbolcu kardeşlerimizi verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyor başarılar diliyoruz" dedi.