AK Parti Genel Merkezi’nden Kayhan Türkmenoğlu'nun Van İl Başkanı olarak atandığı bilgisi kulislere bomba gibi düştü.

Van Havadis Gazetesi olarak, 19.12.2107 tarihinde, özelden bilgi verdiğimiz bazı kişilere, Kayhan Türkmenoğlu'nun, Van İl Başkanı olduğu bilgisini paylaşmıştık. Bu da Van Havadis Gazetesi tarafından yayınlanan her biliginin noter tastikli olduğunun kanıtı olmuş oldu. 

Kayhan Türkmenoğlu Kimdir?

 25 Eylül 1962'de Van'da doğdu. Babasının adı Niyazi, Annesinin adı Firdevs'tir.

İş Adamı; Üniversite mezunu. Serbest ticaretle uğraştı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı, Van Belediye Meclis Üyeliği, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Vakfı Kurucu Üyeliği, Jan-Der Yönetim Kurulu Üyeliği, Van'a Hizmet Vakfı Üyeliği, VASİAD Üyeliği, Emniyet Teşkilatının Güçlendirilmesi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Van Tenis ve Yüzme İhtisas Kulübü Derneği Kurucu Üyeliğinde bulundu. Vanspor Kulübü yöneticiliği yaptı.

Yerel Televizyonlar Birliği tarafından 2001'de verilen "Halk Kahramanı Ödülü"nün yanı sıra pek çok kurum ve kuruluştan ödül aldı.

Sosyo Ekonomik konuları içeren 10'a yakın rapor, ayrıca "Avrupa Kapısında Doğu Anadolu Gerçeği" adlı yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti'den Van milletvekili seçilmiştir.