Milletvekili aday adayı Tunç, yayınladığı mesajında; "Rahmet ve lütuf mağrifetiyle önemsediğimiz Berat kandilinin önemini çok iyi bilmemiz gerekir. Berat kelimesi açılımı aslında, borçtan kurtulma, temize çıkma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi mânâlara geldiğini hepimiz az çok biliriz.

Allah’ın ekstra rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı; müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir" diyen Tunç, "Bu duygu ve düşüncelerle tüm Müslüman aleminin mübarek Berat kandilini kutlarım diyerek; "27. Dönem Milletvekili aday adayı olduk. Bu önemli bu yolda bu mübarek gecede  halkımızın dua ve desteklerini bekliyorum. Biz birlikte büyük Türkiye olabiliriz. Milletin renk cümbüşü ile süslenen, kilim olarak görmeli kilimi paramparça yerine tüm olma noktasında çaba göstermelidir.

Ardahan’ da benim, Edirne’de benim, Sinop’ta benim, Adana’da benim diyebilmeli insan. Türk'te benim, Kürt'te benim, Laz da benim ,Çerkez de benim, Alevi de benim,Sünni de benim,vesaire vesaire çünkü Ben Anadoluyum diyebilmelidir" diyerek birlik ve beraberliğin önemine değindi.